Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Csütörtök, 2017.07.20]
Oldal 1 / 3123»
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.10.09, 10:16 | Üzenet # 1
NeuroMivel többeknek is megvan itt tudtommal, így akár ez is megérdemelhet egy topicot. Aki tud jó modokat, az írhat és felteszem letöltésekhez.
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Módos AndrásDátum: Csütörtök, 2013.10.10, 18:31 | Üzenet # 2
MobyDickeddig a TSM Mapot mertem felrakni, 1.5.2 patch alá. a dobozos verzióhoz TSM 4.1.0.; a Steameshez 4.1.1. kell. egyelőre működik, semmilyen más mod nincs fent. mintha az autópályákon az ívek élethűbbek lennének(nem olyan szűkek), több a város, Észak-Afrika, Görögország, stb... többet lehet keresni, a kollégák is több pénzt hoznak. jónak tűnik.

a többi(rengeteg) moddal fenntartásaim vannak, szinte csak azt olvasni, hogy összeakadnak egymással, a játékkal, a patchel, vagy érthetetlen átszíneződések történnek. bőven elég a TSM, illetve ha Frank007 befejezi a magyar mapot, azt még kipróbálom.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 455

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.10.10, 21:45 | Üzenet # 3
NeuroEz a TSM mi lenne pontosan? Full új térképek (hol)? Milyen minőségűek, van olyan, mint a gyári? Nekem csak az alapjáték van meg, az East DLC nincs, de ha ebben van MO esetleg... akkor lehet nem is lesz.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2013.10.10, 22:51 | Üzenet # 4
WolfTSM=Trucksim Map.

Itt egy letöltés hozzá. : TSM 4.1.1

Az oldalon van még egy két értelmes dolog szerintem.
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 438

Módos AndrásDátum: Péntek, 2013.10.11, 10:38 | Üzenet # 5
MobyDickvégül is a gyári térképet bővítették ki elég rendesen. több a város, változatosabb a térkép. illetve új országok is bejöttek a képbe. ha meg lenne a DLC, akkor azzal is együttműködne. bár azt nem tudom, hogy pl. Magyarországot bővítették-e. ja, még a táblákat is bővítették, így már látszik előre, hogy a német autópályákon a kijárat milyen sávelosztásban lesz várható. összesen 1x fagyott le, de nálam az alapjáték TSM nélkül is fagyott már le 2-3-szor.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Péntek, 2013.10.11, 12:11 | Üzenet # 6
KaraDaniKösz, ezt majd meglesem én is, ha megy a going easttel együtt.
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.11, 15:07 | Üzenet # 7
NeuroAmúgy ki mivel furikázik? Nekem most 13-as szinten egy volvo FH16-om van, 700 lovas motorral. Gondoltam nah, itt vége is a játéknak, ennél erősebb nincs. Az előbb vállaltam el egy külsős melót, Scania R500-zal, amit érzésre ugyanilyennek gondoltam. És az még nem is a legerősebb... oO Szóval akkor nincs még vége a fejlődésnek. biggrin Kár, hogy az R620-hoz 20-as szint kell, az nem mostanában lesz. Előtte egy MAN TGX XXL-re gyúrok, azzal még nem mentem, valaki ismeri?
Viszont mentem valami kisebb Mercivel, az szörnyű volt. Minden kanyarban fel akart borulni kb, még 30-nál is. lol
Főni

Módos AndrásDátum: Péntek, 2013.10.11, 15:22 | Üzenet # 8
MobyDickszintén Volvo, bár tudatlanul MAN-nal kezdtem. nem jártam utána hogy melyik milyen, a MAN tetszett leginkább kívül-belül. később derült ki, hogy van hozzá ugyan 680 lovas motor, de ahhoz el kéne jutni 20-as szint környékére. így szenvedtem vele egy ideig, majd gyorsan hitelre vettem egy Volvót, a MAN-t meg lepasszoltam egy kollégának smile ég és föld volt a 340 vs 540 lóerő. azóta 750-re húztam a Volvót és kapott egy 6x4-es alvázat. így a 25t meg se kottyan neki, még előzni is lehet vele. aztán jött a TSM, amihez új profil kellett, így kezdhettem elölről... engem a Volvo/MAN/Scania triumvirátus érdekel, a többi nem hoz lázba.

ezt a táblázatot találtam meg már a MAN után:

http://trucksim.wikia.com/wiki/Trucks

ezek meg a dílerek székhelyei:

http://trucksim.wikia.com/wiki/Truck_Dealers

900° & 720° maniac

Az üzenetet módosította MobyDick - Péntek, 2013.10.11, 15:22
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.11, 16:18 | Üzenet # 9
NeuroEh, ha profilgyilkos, akkor nem teszem fel azt a modot (se)...
Amúgy én Iveco-val kezdtem, Bécsben az volt alapból... hát, vannak élményeim. Pl. autópályára felhajtás 10-zel... xD
Gyorsan lecseréltem egy alap Rönyóra, mikor találtam egy dealert, aztán abból lett később egy Magnum. Majd utána jött a Volvo, amihez akkor már meg tudtam venni a nagyobb motort is. Még sok tuning nincs rajta, egyelőre próbálok némi alkalmazotti bázist építgetni... az egyik megkapta a szar Iveco-t, a többinek meg a legkisebb Volvót veszem. Egyelőre 3-an vannak, most újítottam be a garázst, hogy lehessen nagyobb létszám.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.11, 16:23 | Üzenet # 10
WolfÉn Daffal kezdtem de azóta lecseréltem Én is Volvora de azt nem tom így távolról, hogy melyikre. A legolcsóbbat vettem meg 100k alatt volt az ára ha jól emléxem. 700 paci van már benne nekem is. Mindig úgy vettem másik gépet, hogy az új az enyém lett a régihez meg vettem fel alkalmazottat. Öten vagyunk most a vállalkozásomban. smile

Idézet MobyDick ()
aztán jött a TSM, amihez új profil kellett, így kezdhettem elölről

Ez nem így van feltétlenül. Nekem nem kellett új profilt kezdenem csak az utolsó automatikus mentést kellett törölnöm mert azzal nem indult. Kitöröltem és simán fut a TSM map a régi mentésekkel.
Vezér-őrnagy

Módos AndrásDátum: Péntek, 2013.10.11, 19:13 | Üzenet # 11
MobyDick
Idézet Wolf ()

Ez nem így van feltétlenül. Nekem nem kellett új profilt kezdenem csak az utolsó automatikus mentést kellett törölnöm mert azzal nem indult. Kitöröltem és simán fut a TSM map a régi mentésekkel.

nem mertem rizikózni, azt mondják, így biztosan működik. az lenne a halálom, ha instabillá válna. ezért sem rakok fel semmilyen más modot. de még az is lehet, hogy az alapot fogom folytatni, mert többet akad TSM-el mint nélküle.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.11, 19:31 | Üzenet # 12
WolfAkartam egy képet rakni a gépemről de valamiért nem bírok. sad

Az üzenetet módosította Wolf - Péntek, 2013.10.11, 19:34
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Péntek, 2013.10.11, 23:10 | Üzenet # 13
KaraDaniDAF-al kezdtem azóta nekem is a volvó:

Így néz ki a flotta:

Csatolások: 3699332.jpg(169Kb) · 2615084.jpg(107Kb)
Csíter

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.11, 23:31 | Üzenet # 14
WolfSejtettem, hogy Én vagyok a béna de mindjárt megpróbálom még 1x. Ha akkor sem jön össze akkor evvan. smile
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.11, 23:32 | Üzenet # 15
Wolf
Csatolások: 1145465.png(303Kb)
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2013.10.12, 02:07 | Üzenet # 16
KaraDaniMegy ez a volvó biggrin

11T cargo Lengyel autópályán.
Csatolások: 9807598.jpg(132Kb)
Csíter

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.10.12, 02:30 | Üzenet # 17
NeuroÉn is FH16-ot veszek minden új dolgozónak (most már négy van, kell egy új garázs is...). Kilóból kijön és kellően erős, hogy ne bénázzanak vele. Azért valamit számít, hogy milyen gép van alattuk úgy veszem észre. Egyelőre 145 km/h a rekordom, még a kisebb motorral, most vettem meg a 750 lovast. biggrin
Még a gépről nincs kép, mert full alap... oO
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.10.12, 13:51 | Üzenet # 18
NeuroEz a GB kiakaszt... hagyján, hogy mindenhol 30-as tábla van, de a nyomorék AI mindenhol gyorsabban megy. Ha én végigmegyek 40-nel már megrak a játék... wacko
Főni

Módos AndrásDátum: Szombat, 2013.10.12, 14:02 | Üzenet # 19
MobyDick
Idézet Neuro ()
Ez a GB kiakaszt... hagyján, hogy mindenhol 30-as tábla van, de a nyomorék AI mindenhol gyorsabban megy. Ha én végigmegyek 40-nel már megrak a játék...

nekem az a legfőbb bajom, hogy sokszor reflexből rossz sávba fordulok. volt emiatt mindenféle tolatgatós mutatvány, ami aztán töréssel végződött.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Módos AndrásDátum: Szombat, 2013.10.12, 16:25 | Üzenet # 20
MobyDickezzel nyomom a melót:

ez meg a legjobban teljesítő kolléga gépe:

Csatolások: 6021570.png(382Kb) · 4764369.png(441Kb)

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.10.12, 23:10 | Üzenet # 21
NeuroNa, eddig bírtam úgy, hogy maradok a sleeper kategóriánál és inkább építgetem a birodalmam (ha már lenyomtam egy ADR+urgent+1500km kombó fuvart, majdnem ki is jött az érte kapott 70K-ból lol )... biggrin
Ez lett belőle:

+

Táblákhoz a kulcsszó: Ali G haha
Csatolások: 2668893.png(937Kb) · 6306568.png(718Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.10.13, 12:26 | Üzenet # 22
NeuroAmúgy tipp, ha nagy gáz van: nyomni csatt előtt egy esc-et és a játékot restartolni, mert akkor állóhelyzetből kezdesz ugyanabban a pozícióban. wink

Mondom ezt azután, hogy egy balfasz éjjel kielőzött velem szembe egysávos úton, kanyar előtt és 90-nel durrantam bele frontálisan... 57K-s kár... kicsit se b@szta fel az agyam... wacko (nálam ez még nagy összegnek számít biggrin )
Főni

Farkas ZsoltDátum: Vasárnap, 2013.10.13, 14:32 | Üzenet # 23
WolfSancioid is bohóckodik nálam itt egy kép a gépéről. Nem áll rosszul van már neki 9 alkalmazottja is az összesnek 700 paci hajtja a gépét.

Az üzenetet módosította Wolf - Vasárnap, 2013.10.13, 14:33
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Vasárnap, 2013.10.13, 14:38 | Üzenet # 24
Wolf
Csatolások: 3453222.png(443Kb)
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.10.15, 12:28 | Üzenet # 25
NeuroNos, váltottam Scania-ra. Bár ne tettem volna... igazából egyelőre nem értem, hogy mi a retekért kell 20-as szintig várni az R620-ra, mert 12-es szinten ott van az FH16-700, ami fényévekkel jobb. Komolyan. Nyilván az FH16-750 után csodát nem vártam 620 lóerőtől (25-ös szinten lesz belőle R730... lol már, na), de azért pofáraejtően szar.

A Volvo pályán simán tudta a kényelmes 130-as utazótempót. Efölé általában csak a biztonság miatt nem mentem, de 140-et is még erőlködés nélkül tudott.

Nyilván 750 vs 620 ló nem mind1, de a Scanianak a 110-120 már nyögvenyelős, 120 inkább csak lejtős szakaszon van meg kényelmesen. Aki full szimulációra nyomul, azaz nem nyomja ki a limitert, az 90-ig nem fog érezni nagy különbséget, bár azért ha kicsit emelkedik a téma, akkor az R620 még tud küzdeni egy kicsit. A 730 remélhetőleg nem fog. De egyébként kisebb az üzemanyagtankja (csak 700 liter), ami még nem akkora baj, viszont sokkal kisebb a hatótávja. Cargo-val 700l-rel szűk 1500km, ami azért egy vicc a Volvo 2400-ához képest... ami szintén 3 tengelyes volt, szóval a kisebbik tank volt abban is.

Idegesítő még, hogy nem látni a HUD-on a cruise controlt, szóval ha bekapcsolod, nem látod, hogy tényleg sikerült-e. Ez nálam azért probléma picit, mert nem igazán vannak topon a kormány gombjaim (az a kettő) és néha nem sikerül megnyomni, aztán csodálkozok, hogy miért is lassulok... az összes többi vontató jelzi a HUD-on, hogy bekapcsoltam-e...

Egyébként meg a Volvo-ban a navi látszik akkor is, ha be van kapcsolva az overlay, ebben meg pont kitakarja (mondjuk túl kicsi ahhoz, hogy igazán hasznos legyen, de akkor is) az egészet.

Szóval röviden: nem értem miért kell erre 20-as szintig várni, mert semmi extrát nem tud, sőt sok tekintetben visszalépés. Az erősebb motor a menetdinamika terén nyilván javítani fog, de a többin nem... úgyhogy aki 20-as szinten csábítást érez, azt lebeszélném róla, mer tnem éri meg.
Főni

Módos AndrásDátum: Kedd, 2013.10.15, 12:32 | Üzenet # 26
MobyDickazért vannak az ETS2-ben negatív dolgok, amiket igazán megcsinálhattak volna:

- az autópályákon olyan éles hajtűkanyarok vannak, mint a Pikes Peaken
- szintén az autópályákon vannak egymást követő rövid jobb-bal-jobb-bal kombinációk, amik teljesen valószerűtlenek
- ha felrakok plusz világítást, semmilyen hatása nincs este, u.olyan halvány marad a tompított mint gyárilag
- ha felrakok plusz kürtöket, a duda u.olyan bénán szól mint a default
- ha nagyobb fülkét teszek fel, u.annyi alvással lehetne 1 órával többet vezetni, csökkenhetne a fogyasztás 10%-kal a jobb légellenállás miatt - egyiket sem csinálták meg
- ha használom a villogót, az AI közlekedhetne óvatosabban
- zebrákon soha nem láttam még gyalogost
- pontozhatná a rendszer a vezetési stílust: extra pontokat adhatna a szabályos vezetésért, levonhatna azért, ha rángatom a pótot, számolhatná a pótra ható erőket(pl. törékeny rakománynál ez előtérbe kerülhetne)
- semmilyen szinten nincs lemodellezve az áru amit szállítunk: pl. folyadék esetén a 20 tonnányi folyadék fékezésnél jól megnyomja az egész kamiont

ezek apróságok, viszont ha belrakták volna őket, még inkább szimulátor lenne az eredmény. alapból sem rossz, bár tény hogy nem vezettem kamiont, de nem tudom, hogy ezek a típusok az életben is ennyire sterilek-e vezetési élmény terén. ez már zsinórban a 4. ilyen szimulátora az SCS-nek, igazán berakhattak volna pl. működő kiegészítőket, amiknek funkciója is van.

Hozzáadva (2013-10-15, 11:32)
---------------------------------------------

Idézet Neuro ()
A Volvo pályán simán tudta a kényelmes 130-as utazótempót. Efölé általában csak a biztonság miatt nem mentem, de 140-et is még erőlködés nélkül tudott.

130? blink kanyarban meg át a sávokon, vagy hogy? egy csomó autópályás kanyarnál még a 80 is sok(ami baromság, mert az életben még a 100 is kevés)

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.10.15, 12:33 | Üzenet # 27
NeuroKis kiegészítés, ami nekem nagyon hiányzik. smile

Pl. normális tempomat. Az 18wos első részében már volt, nem kellett elérni a 90-et, hogy ott benyomjam, hanem állítható volt, hogy mennyit akarok menni és addig gyorsult magától (ahogy az lenni szokott a valóságban). Vag ylassult, ha visszavettem.

Illetve az, hogy ne tudjak megállni a 40 tonnás szerelvénnyel 50m-en, ha padlóféket nyomok... a 18wos ezt is tudta, nem értem miért léptek vissza ekkorát a realitás tekintetében... wacko

Valamint abban a sérülés is jobban volt modellezve. Egy törékeny árut már felejthettél is el, ha falnak mentél és ez keményen meglátszott a díjazáson is. Most meg 10%-ot török és levonnak a 60K-s tételből egy ezrest. No comment...
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.10.15, 12:35 | Üzenet # 28
Neuro130? kanyarban meg át a sávokon, vagy hogy?

Úgy-úgy, állat módjára. biggrin Ez van, sírok a szimulációra, de amúgy f@szkodok. happy

Nekem 100-ig nincs baj a normális kanyarokkal, ott még nem megyek át sávokon. 110 körül kezdene borulni a szűkebbekben. smile
Főni

Módos AndrásDátum: Kedd, 2013.10.15, 12:48 | Üzenet # 29
MobyDickborulás határig nem szoktam nyomni. nagyjából már látom előre hogy mennyit kell visszavenni amikor kiraknak egy 90-es táblát kanyar előtt. azért sem hallgatok rádiót, mert teljesen leköt, hogy lehetőleg végig a sávomban maradjak(nem érintem egy kerékkel sem a felezőt). ehhez elég a bal tükör, ott látom hogy mennyire vagyok középen. egyszóval folyamatosan változik a sebességem, az átlag 80 azért jó, mert szinte mindegyik kanyart be lehet venni vele. egyenesebb részeken azért fölmegyek 100-ig. a gyorshajtási csekkeket meg nem gyűjtöm smile így aztán a menetidő is szűkösebb és izgalmas minden egyes fuvar.

a tempomat nálam(1.5.2) tökéletes, akár 70-et is be tudok állítani, emelkedőn gázt ad, lejtőn lefelé nem tudom mit csinál, de nem lódul meg.

nem voltak meg a korábbi részek, de akkor ezek szerint a kommerszebb irányba mentek el, nem a szimulátor felé. elég nagy baj.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.10.15, 13:13 | Üzenet # 30
Neuro
Idézet MobyDick ()
a tempomat nálam(1.5.2) tökéletes, akár 70-et is be tudok állítani

De azt nem tudod beállítani ,hogy hopp most legyen 60 vagy 80, mert előbb neked manuálisan le kell lassítani/felgyorsítani és utána újramegnyomni. Ezt nem tudod megtenni úgy, hogy benyomod, hogy na mostantól legyen 60 és lassítson le magától (pedig a 18wos ezt tudta). Viszont lejtőn lefelé begyorsul az, simán lehet vele speeding offense csekket kapni... szal erre nem figyel.

Amúgy 80-as tempóval én már befejeztem volna a játékot. 110 felett, na úgy már nekem is izgalmas. Még ha szabálytalan is. biggrin Amúgy csak pályán hajtok így, ott, ahol nincs sebességkorlát. A táblákat nagyjából betartom, városban 50, vagy amit enged, ha előzni tilos, nem előzök stb.
Főni

Módos AndrásDátum: Kedd, 2013.10.15, 13:30 | Üzenet # 31
MobyDick
Idézet Neuro ()
De azt nem tudod beállítani ,hogy hopp most legyen 60 vagy 80, mert előbb neked manuálisan le kell lassítani/felgyorsítani és utána újramegnyomni.

az igaz.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Kedd, 2013.10.15, 13:53 | Üzenet # 32
WolfVan jelentősége, hogy hátul 2 tengely van vagy egy. Könnyebben húzza a súlyt vagy mi a különbség.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.10.15, 14:18 | Üzenet # 33
NeuroElhúzható súlyra nincs kihatása, viszont eggyel könnyebben felborul, azt vettem észre. biggrin A valóságban amúgy azért kell a több tengely, mert sok helyen, pl. Mo-on is korlátozva van egy tengely max. terhelhetősége (gondolom az utak miatt).
Főni

Módos AndrásDátum: Kedd, 2013.10.15, 18:10 | Üzenet # 34
MobyDickúgy vettem észre, hogy könnyebben indul el, és gyorsít 6x4-ben. érzésre olyan volt, mintha nem 750, hanem 800 lovas lenne a motor. lomhábban kanyarodik, viszont így könnyebben sávban tartható, illetve szerpentineken nem áll annyira éles szögben a rakomány és a vontató. egyetlen hátránya a kisebb tank.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.10.16, 20:15 | Üzenet # 35
Neuro
Idézet MobyDick ()
ha felrakok plusz kürtöket, a duda u.olyan bénán szól mint a default

Akkor ha minden igaz, a mai 1.6 update-ben ez legalább változott. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.10.17, 14:08 | Üzenet # 36
NeuroVan úgy, hogy szorít az idő... ilyenkor nem 40, az autópályalehajtó. biggrin

(mondjuk máskor se... xD jó ez az új photo mode)
Csatolások: 3055254.jpg(630Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.10.17, 14:45 | Üzenet # 37
NeuroÉs a meló sem vár meg mindig. Drift a bányában a 90K-s fuvarért, felpimpelt géppel:

biggrin
Csatolások: 6885991.jpg(714Kb)
Főni

Módos AndrásDátum: Csütörtök, 2013.10.17, 15:43 | Üzenet # 38
MobyDickTSM szép meg jó, de visszakanyarodtam a default profilomhoz. jóval több az ojjektum TSM-ben, így akkorákat akad városok közelében, hogy már kezdett diavetítéssé változni az fps. majd egyszer, gépcsere után.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2013.10.17, 23:56 | Üzenet # 39
Wolf
Csatolások: 8071149.png(542Kb)
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.18, 11:20 | Üzenet # 40
NeuroOszt neked világítanak az extra lámpáid? Mer' az enyémek nem'hogy fényt nem adnak, de nem is világítanak éccaka, kivéve a sárga villogót, de az inkább idegesítő biggrin meg az alsókat, ami meg kevésbé érdekel, de legalább van (refi on)...:

Valahogy rá lehet venni, vagy legalább mod van rá, ki tudja?

Amúgy hiába tettem fel extra bivalybőgőt, ugyanúgy nem szól másképp, mint a gyári... ennyit a patch-ről... vagy én bénázok azzal is. biggrin
Csatolások: 1498976.jpg(251Kb)
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.18, 11:57 | Üzenet # 41
Wolf
Idézet Neuro ()
Oszt neked világítanak az extra lámpáid?

Játék közben F4-et ha nyomsz ott be tudod kapcsolni hogy mi működjön ha a kiegészítő lámpákra gondoltál. Kérdésedre a válaszom igen nekem működnek. biggrin A bőgővel nem igazán foglalkozok az nekem csak dísz smile de Én sem vettem észre változást. Ebben az új World Truck marhaságben meg elméletileg lehet rendes rendszámot csinálni.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.18, 12:14 | Üzenet # 42
Neuro
Idézet Wolf ()
bben az új World Truck marhaságben meg elméletileg lehet rendes rendszámot csinálni

Ha megnézed a képeimet, nekem már ott van. biggrin

Na F4 eszembe se jutott, akkor ezek szerint ott be tudom lőni azokat is. Meglesem.

A bőgőt csak azért emeltem ki, mert a changelogban az van, hogy megkülönböztetett hangjuk lesz 1.6-ban... de úgy tűnik mégsincs.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.18, 12:27 | Üzenet # 43
Wolf
Idézet Neuro ()
Ha megnézed a képeimet, nekem már ott van.

Ohh és valóban.

Idézet Neuro ()
ezek szerint ott be tudom lőni azokat is

Ja! Ha nincs kipipálva akkor nem is fog világítani. A kiegészítőknek folyamatosan kéne világítaniuk + még reflektorként is működnek.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.18, 13:36 | Üzenet # 44
NeuroIgen, most kipipáltam és már megy. Viszont ezt vagy most javították ki vagy nem tudom, de Andrással ellentétben (ő írta fentebb) nekem igencsak meglátszik az extra light power. Ha felnyomom a refit úgy jó 2x-es fényerőm van most, mint stock világítással.

Ja, és atom ez az új "real" üzemanyagfogyasztás. Én rögtön benyomtam és most tényleg számít, hogy miképp vezet az ember. Mert előtte tökmind1 milyen sebességgel mentem, mindig ugyanúgy jött ki. Most nem mind1, hogy 90 és tempomat vagy 120 és tempomat vagy esetleg mindenhol padlógáz. Nagyon nem mind1. Bár amúgy nem érdekel, hogy mikor kell tankolni (pedig tudom, sírtam, hogy a Scania milyen szar a Volvóhoz képest biggrin ), de jó, hogy ezt megcsinálták.
Csatolások: 6959882.jpg(468Kb)
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.18, 14:15 | Üzenet # 45
WolfSzerintem a fényeken nem csináltak semmit. Nekem eddig is jó volt. Észre lehetett venni ha volt kiegészítő fény a gépen. Az real üzemanyagfogyasztást Én is bekapcsoltam. Viszont tetszik ez a Scania. smile

Egy kis helyzet jelentés részemről. 3 garázs 12 alkalmazott + Én 20-as szint. smile 10 db Volvo 3 db MAN + van vagy 500E Euro-m + megvettem a DLC-t. biggrin
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.18, 15:08 | Üzenet # 46
NeuroÉn most léptem meg a 25-öt, úgyhogy gyorsan újítottam is az R730-ra, na meg a fényezés szvsz nagyon állat lett. biggrin

Egyelőre csak két garázs, abban velem együtt vagyunk 8-an, abból nálam van az R730, 5 alkalmazottnál Volvo FH16-540, egynél Renault Premium, egynél pedig még az alap Iveco Stralis, amivel kezdtem. Ha lenne 500E pénzem én nem tartogatnám, hanem vennék belőle 5 gépet + alkalmazottat, de nincs. biggrin 300K-m volt, ebből 130 ment el most upgrade-re (gyűjtöttem előtte, nem tudtam mennyi fog kelleni), illetve 100-as volt az egyik garázs 5 fősre bővítése, úgyhogy a következő fuvar után költözik is be egy újabb sofőr, akinek szintén az 540-es Volvót veszem majd. Egyelőre az Ivecós pofa se rosszabb, mint a többi, úgyhogy nem hiszem, hogy erősebb gépeket fogok nekik venni...

Edit 16:40:

Annyiban változott a téma azóta, hogy felvettem még két embert Volvóval, így már 10-en vagyunk, gyűjtök a kövi garázsra. biggrin

Ez az R730 továbbra sem váltja meg a világot az FH16-750-hez képest, szóval aki a külső mellett teljesítményt is vár tőle, az a Volvóhoz képest ugyanúgy csalódni fog, mint én (legalábbis, ha rendszeresen 110-nél többet is akar menni autópályán vagy 25t-s rakománnyal tűzön-vízen át tartani akarja a 90-et, mert ezekre csak hellyel-közzel képes - a Volvo jobb). Mindenesetre én most már megtartom, mert amúgy rettentően tetszik, meg hát amit tud, az így is bőven elég minden melóra.

Itt biztos nem hoztam a frászt az Iveco sofőrjére:

lol
Csatolások: 3334103.jpg(798Kb) · 4440078.jpg(877Kb) · 6375494.jpg(764Kb)
Főni

Módos AndrásDátum: Péntek, 2013.10.18, 19:26 | Üzenet # 47
MobyDickaz új patch óta még nem próbáltam, de korábban amikor külső/belső nézetből F4-gyel nyomkodtam a kiegészítőket ki/be, a fényerő nem változott. nem kell feltétlen erősebbnek lennie, de világíthatna messzebbre.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.10.18, 19:32 | Üzenet # 48
NeuroNekem erősebb és messzebb is visz. Konkrétan mindent bevilágít előttem és széltében is több területet fed le, mint a gyárival (csak a refi, a tompított nem változik).
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2013.10.18, 22:41 | Üzenet # 49
Wolf

Hozzáadva (2013-10-18, 21:41)
---------------------------------------------
Na és most már bírok menet közben is képet csinálni. Vagyis képet eddig is tudtam de valamiért nem tudtam ide feltölteni. smile

Csatolások: 9212991.png(993Kb)
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.10.19, 11:27 | Üzenet # 50
Neuro
Idézet Wolf ()
valamiért nem tudtam ide feltölteni.

#15,24,39 akkor mi? biggrin
Főni