Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Szombat, 2017.11.25]
Oldal 3 / 5«12345»
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Assetto Corsa
Assetto Corsa
Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.08.30, 14:19 | Üzenet # 1
NeuroVégre megjelent: ITT megvásárolható

GTR-Masters rank: LINK

GTR-Masters rank app letöltése: LINK - Reghez kötött, figyeljetek a helyes kitöltésre!

Segítség a multiplayerhez: LINK

Autó template-ek - a játék tartalmazza:
Steam\steamapps\common\assettocorsa\dev\skin_templates
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Roland KovácsDátum: Szerda, 2014.01.01, 17:04 | Üzenet # 101
KoRolaIgazatok van Máté és Dani az ABS-el kapcsolatban. Utólag is elnézést a kételkedésemért. Viszont akkor ez az F40-es idő számomra amit mentél Dani überbrutál.
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 257

Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.01.01, 17:11 | Üzenet # 102
NeuroKicsit megjavítottam én is az időm (bár Danitól még 8 tizedre vagyok a tábla szerint). Azért nem mind1, hogy slick vagy csak semi. smile
Főni

Dániel KaragityDátum: Szerda, 2014.01.01, 18:47 | Üzenet # 103
KaraDaniNem porbléma smile

Azért előnyből indulok AC-vel iRacing miatt (meg a load cell miatt is). Ugyanezt a nem tudok fékezni érzést átéltem ott 1,5 éve a DFGT-vel smile rFactorban általában hozzászokik az ember, hogy a legtöbb autón lehet max fékerőt állítani, meg úgy általában a legtöbb modban nincs is túl nagy fékerő. Azért is mondtam a linearitás eltolását, mert nagyon jól be lehet lőni a potis pedált is. De ha úgy van beállítva hogy mondjuk a pedálút 60%-ánál már blokkol a kerék, az nagyon nem optimális, túl kicsi mozgástér áll rendelkezésre a maradék 40% meg felesleges, ígyis úgyis-csak blokkol. Szerintem próbáld meg úgy belőni, hogy a pedálút vége felé blokkoljon, úgy jóval finomabban tudod majd kezelni.
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Roland KovácsDátum: Péntek, 2014.01.17, 21:22 | Üzenet # 104
KoRolaÚj update érkezett. Van AI és hát.... vegyes érzelmek. Annyi biztos, hogy ez így ebben a formában kevés lesz. Kell a törésmodell és a gumikopás is mihamarabb. Mert így hiába a szimulátor jellegű irányítás sokat ront az összképen.
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2014.01.17, 22:26 | Üzenet # 105
WolfAz AI-tól nem kell túl sokat várni de legalább már nem egyedül körözünk. smile
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 438

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.01.17, 22:47 | Üzenet # 106
NeuroA kis SS-eket megraktam Alien-en, a Bímerek közül meg kettőnek a nyomát se láttam első kör után Hard-on. Az úgy köszi. Amúgy buták mint a segg. Ahhoz képest, hogy oldalra figyelnek, előre nem nagyon. Legtöbbször simán belémszállt, aki mögöttem volt. Mondjuk amúgy hidegen hagy, a töknek se kell AI, rF-ben (1-2) is csak viccnek jó.
Főni

Módos AndrásDátum: Szerda, 2014.01.22, 16:16 | Üzenet # 107
MobyDickbiztos tudjátok már, én most bukkantam rá a hírre: lesz laser-scan Nordschleife!

http://www.virtualr.net/assetto-corsa-nordschleife-announced

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Roland KovácsDátum: Péntek, 2014.01.31, 22:14 | Üzenet # 108
KoRolaVégre normálisan használható a Quick Race menü biggrin
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.02.15, 14:36 | Üzenet # 109
NeuroNagyon kéne már a multi, mert engem az AI csak felbaszni tud. Használhatatlan kalap szar, főleg ha több típus van a pályán (szvsz úgy érdekes). A GT-ket képtelenség egymásnak engedni, mert f@szkodnak folyamatosan, ráadásul valamiért T1-ben mindig mass pile up van, ami egyelőre nálam teljesen megöli a gépet (1 fps top). Lehet, hogy az ütközések ilyen mennyisége - amikor ott nyomorgunk 10-en egy kanyarban és ajtó ajtón fordul - még nincs optimalizálva... mindazonáltal élvezhetetlen az egész, mert van, amikor úgy tol meg a barom, hogy direkt a szar íven lassítok, hogy ne mögöttem fékezzen, mert tudom, hogy nekem jön, de a paraszt mégis nekem jön. No comment. Tudom-tudom, nincs kész, de miért ebbe ölik most az energiát, az számomra rejtély.
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.02.16, 13:35 | Üzenet # 110
NeuroPróbálkoztam még 1-2 pályán, de mindenhol ugyanaz. Használhatatlan.
Főni

Dániel KaragityDátum: Vasárnap, 2014.02.23, 23:31 | Üzenet # 111
KaraDaniMegnéztem én is. Kár volt, nagyon boldog vagyok hogy ebbe ölik az idejüket wacko Egylőre katasztrófális, használhatatlan.
Csíter
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.03.06, 19:59 | Üzenet # 112
NeuroAz eddigi szupervackok (P1, LaFerrari) mellé ma bejelentették a C7-es Stingrayt és a C7.R versenyváltozatát. Ezeknek azért én jobban örülök. Főleg utóbbinak. smile
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.04.04, 14:21 | Üzenet # 113
NeuroMai bejelentés szerint az eddigi 3 (2 ugye már jelenleg is elérhető) GT3 autó mellé jönni fog a Nissan GT-R is.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2014.04.24, 18:31 | Üzenet # 114
WolfCsúszik 1 hetet a frissítés viszont jövő héten jön a multi. Remélem kipróbáljuk majd. wink
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.04.26, 09:07 | Üzenet # 115
NeuroMeglátjuk. Kipróbálni ki lehet, de nem vagyunk rá túl sokan itt. Kíváncsi vagyok egyáltalán hogyan oldják meg. Steam-en elég sok játékhoz futtatható dedikált szerver vásárlás nélkül, bár egy plusz account így is kelleni fog, ha lenne állandó szerver.
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.05.01, 12:02 | Üzenet # 116
NeuroMultira készülve:

cool
Csatolások: 3471555.png(953Kb) · 4761381.png(893Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.05.01, 22:07 | Üzenet # 117
NeuroPályán:

Csatolások: 4981134.jpg(940Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.05.02, 13:26 | Üzenet # 118
NeuroMultiplayer felület segédlet:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/103005/AC/AC_online.pdf
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.05.02, 14:53 | Üzenet # 119
NeuroAmúgy ha valaki nem tudná (mint én), mert ezt annyira nem hangoztatták a fejlesztők sehol, az összes autóhoz megtalálhatóak a skin template-ek a játékban a következő helyen:

Steam\steamapps\common\assettocorsa\dev\skin_templates
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.05.04, 11:52 | Üzenet # 120
NeuroNa, melyik híres kanyar ez? cool (ingame screenshot: F8, de hogy mér' ilyen ocsmányat készít a kocsiról, azt nem'tom)

Csatolások: 6830594.jpg(480Kb)
Főni

György KocsisDátum: Vasárnap, 2014.05.04, 12:58 | Üzenet # 121
Gyuracell
Idézet Neuro ()
melyik híres kanyar ez?

A dugóhúzó, mostanában kicsit jobban ráfeküdtem erre a pályára biggrin
Festőművész
Üzenetek: 132

Módos AndrásDátum: Vasárnap, 2014.05.04, 16:57 | Üzenet # 122
MobyDicktyűh, grat az időhöz smile annyira lepkefing a gépem, hogy a RaceRoom még full minimumon is csak 15-20 fps-el akadozik.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.05.09, 13:27 | Üzenet # 123
NeuroHa igaz, akkor hazaéréskor már mindenki töltheti a 0.9-et, multiplayerrel. smile
Főni

Roland KovácsDátum: Péntek, 2014.05.09, 20:32 | Üzenet # 124
KoRolaHát ez így nagyon kevés lesz kedves Kunos! Tudom, hogy alpha meg minden de akkor is... a remény hal meg utoljára .
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.05.09, 21:21 | Üzenet # 125
NeuroHát ez valami elképesztő szar... végre be tudtam lépni egy szerverre ("természetesen" sajátot nem tudtam indítani, de ez a legkevesebb), erre 5000+ pingek (teszem hozzá a GTR masters szervere, szóval nem a világ másik felén van), majd az első kanyarban kifagyott, amikor kicsúsztam. No comment. A szerverlista konkrétan használhatatlan, meg úgy en bloc az egész. Ennél azért picivel többre számítottam.
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.05.10, 07:20 | Üzenet # 126
NeuroVégül csak sikerült este összehozni egy versenyt, de azon kívül, hogy kiderült, hogy mégiscsak idióták közé keveredtem (nem volt bekapcsolva a büntetés), sok köszönet nem volt benne. Mondjuk a netkód jónak tűnik, ez pozitív. De ez a booking rendszer egy baromság. A szerverlista iszonyú lassú, átláthatatlan és használhatatlan, jelenleg ordenáré mázli kell, hogy valahova fel tudjon lépni az ember (gondolom ts-sel egyszerűbb, csak mobilneten vagy játszok vagy ts-elek...), mert 80%-ban nem az történik, amit kiír. Oké, megmondták, hogy egy alpha szutykot kapunk, de hogy arra kellett eddig várni, az elég gáz. Remélem mielőbb javítanak rajta és a visszajelzések szerint módosítják, javítják dolgokat.
Főni

Roland KovácsDátum: Péntek, 2014.05.16, 19:39 | Üzenet # 127
KoRolaAlig játsszák vagy csak Én nem találok olyan szerót ahol vannak is! Vagy inkább sokan csalódtak és hagyták is a francba az egészet, Bosszantó ez a Booking rendszer ahogy Máté azt korábban leírta. Illetve olyan hibák amiket már rég orvosolni kellett volna még mindig ott vannak (Pit limiter használata, a sebességbe rakás rajt előtt, illetve rajtlámpák amik csak pluginban világítanak de a pályán nem, de még sorolhatnám...). A szerveren való verseny sem semmi. Szinte lehetetlen autózni egymás mellett úgy, hogy valamelyikünk ne végezze a pályaszélén (lehet valami netkód probléma vagy csak az eltérő válaszidők eredménye). Szélárnyék szinte nem létezik a játékban! A gumikopást nem is érzékelem lehet az sincs. ABS rásegítés ahol engedi az autó: kikapcsolva szinte állandóan blokkol a kerék (idegesítő) bekapcsolva meg NFS szint, egyszóval gagyi. Többet nem írok mert lehurrogtok, annyi ha ezeket a fejlesztők kijavítanák még jó is lehet az AC. Addig is csak a bosszankodás marad
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.05.25, 12:26 | Üzenet # 128
NeuroJavul a dolog rendesen. Szerintem az ütközésmodell eddig is rendben volt, de tegnap is nyomtam egyet az E30-cal és minden oké volt. Más kérdés, hogy folyton zúzda van T1-ben a public szervereken. Én se mentem még pl. Imolában a géppel sose, mégis 3-4 mp-eket vertem majdnem mindenkire körönként. Csak két pilóta volt (az egyik magyar), aki láthatóan ment már ott, ők le is vertek körönként 2 mp-cel engem is.
Szerdán szintén Imola, már beütemeztem egy 45 perces R2P tesztversenyt a 312T-vel. smile
Valahogy ódzkodom a magyar szervezésektől, de magyarázatot nem tudok rá...
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.06.26, 18:13 | Üzenet # 129
NeuroNem tudom ki volt az az elmebajos, aki a challenge-eket kitalálta, de elgurult a gyógyszer rendesen. Én a nagy részükkel csak szenvedek. Az, hogy driftelni nem tudok egyáltalán, az egy dolog, az első próbálkozás után rájöttem, hogy nem is kell erőltetni.
De pl. a versenyek... a Lotus cup egy vicc. De oké, azt még meg lehet csinálni alienen is (hard-on nagy nehezen összeerőlködtem már), ha nem bénáznám el rendszeresen az utolsó kört, már meglenne. De ott is kb. az kell, hogy kilökd az érkező 2-11-et, mert egyenesben annyival gyorsabb nálad, hogy semmi esélyed nincsen másképp, körbeautóz téged és kész.
A köridős viccek se semmi. Naplementében nyomj ilyen és olyan kört, hát köszi, azt se látom merre megyek és az egy dolog, hogy ismerem a pályát, semmit nem számít... Az E30-akat alienen képtelenség megfogni az utolsó helyről rajtolva, mert orbitális mázli kell, hogy a középmezőny elején tudj T1-ben fordulni úgy, hogy nem raknak ki azonnal, mint a szart. Ez a Tatuus @ Monza-ra ugyanúgy érvényes, de a Nürburgring Z4-re szintén.
Lehet, hogy mindez az én nyomoréksági bizonyítványom, de mostanság próbálkoztam velük, hogy ne unatkozzak olyan rettenetesen és leginkább csak felkúrták az agyam. biggrin
A snoopy-féle Nordschleife viszont elég kellemes, azon ma nyomtam egy 5 köröst a Z4-gyel. Bár sajnos az AC-standard nincs meg, így érdemes kikapcsolni a penalty rendszert, mert volt amikor még bőven rázón volt a belső kerék és rámbaszta úgy is a 5 sec/slow down to 50 penalty-t. De köridőre jó úgy is, amíg nincs meg a hivatalos lézerszkennelt cucc.
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.07.23, 22:27 | Üzenet # 130
NeuroAlakul a dolog. Már választható, hogy milyen beállítással kezdjük a pályát és van dinamikus tapadás növekedés is, ahogy gumizódik. Bár nem tudom, hogy mennyire tudja azt, amit az rF2 (hogy pontosan ott gumizódik, ahol használva van), de megmondom őszintén, nekem már ez is bőven jó, ha így marad.
A 98T 100%-ra tekert turbóval egy igazi atomvadállat. Készülnek már az igényes modok is. Pl. a Longford 67 és a Shelby Cobra remek páros együtt. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.07.26, 21:47 | Üzenet # 131
NeuroNord + Shelby S/C is elég állat. biggrin
Főni

Roland KovácsDátum: Hétfő, 2014.07.28, 21:12 | Üzenet # 132
KoRolaValóban nem rossz ez a Cobra. Ha továbbra is ilyen szintű tartalmak jelennek meg akkor a következő évek egyik meghatározó szimmulátora lehet. Kiváncsian várom mi lesz még ebből... eddig jobban áll mint az rF2.
Vezér-őrnagy

Módos AndrásDátum: Hétfő, 2014.07.28, 22:58 | Üzenet # 133
MobyDickbízom benne, hogy a N°1 szimulátor lesz PC-re.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.02, 10:08 | Üzenet # 134
Neurohttp://www.isrtv.com/assetto....-812014
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.08.03, 22:01 | Üzenet # 135
Neuro

Alakul... Radiators Champ-en 17. helyre lenne elég. Fogalmam sincs hol van még 13 mp, de másfelet otthagytam az első szektorban. cool
Csatolások: 8032191.jpg(221Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.08.13, 08:53 | Üzenet # 136
NeuroNem értem, hogy a retekbe mentem ilyen időt... azóta 7 perc alá lemenni se tudok, pedig mindig úgy érzem, hogy "na most milyen kör volt!". Ugyanazok a beállítások, frissítés se jött közben és a 200 fps is megvan. És mégis folyton 7:01-02... wacko
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.08.15, 21:47 | Üzenet # 137
NeuroÉs LoL. Visszakapcsoltam a gumikopást és benzinfogyást és máris minden a helyére került. Eredetileg azért kapcsoltam ki, hogy kipróbáljam mennyire lehet állatul hotlapozni így, de úgy látszik semennyire. Vajon bug vagy feature? biggrin
6:52.0-t sikerült beállítani, de még mindig nem hibátlan körrel. A GT2 viszont veszedelmesen jobb, mint a GT3. Már a sima soft gumin is 6:47-et mentem egy sok kis apró hibát tartalmazó körrel. Ottmaradt 2-3 mp. De nagyon kemény, a kanyarokban veri agyon a GT3-at. És akkor még van a supersoft gumi is. Bár kérdéses, hogy az kibír-e egy teljes kört, hiszen az itt 22 km. Már a Z4 is csúszkál a soft gumin a második körben (ehhez ugyebár nincs supersoft).
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 13:36 | Üzenet # 138
NeuroLenyomtam 6:50 közepére GT3-mal (RSR 14. hely lenne). Már közel az 50 áttörése. biggrin (Szektorban másfél másodperc van, az elsőt és főleg a hetediket elrontottam... wacko )
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 21:31 | Üzenet # 139
NeuroNa, egy Top10-es idő azért befigyel már. wink

RSR Hotlaps

Eh, nyomorékság, nem lehet közvetlen linkelni. BMW Z4 GT3 és Nordschleife Snoopy track kombót kell kiválasztani az oldalon. smile
Főni

Eszter GazsiDátum: Vasárnap, 2014.08.17, 17:51 | Üzenet # 140
icekid98
Idézet Neuro ()
Na, egy Top10-es idő azért befigyel már.

Gratula smile
Őrmester
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 38

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.08.17, 19:14 | Üzenet # 141
NeuroEvora GTC-vel nyomtam egy 4. időt, kár, hogy összesen 10-en vagyunk a listán... biggrin
De nagyon jó kis gép ez. Tapad, mint az atom. Csak kicsit az erőnek van híján a többi GT-hez képest.
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.08.21, 22:28 | Üzenet # 142
Neuro

Rohadt RSR app szerint pályán kívül voltam (ezért nem jegyezte fel a listára), pedig fél kerekem nem lógott le sehol. Kezd dühíteni ezzel a hülyeségével. Eleve ha a játék nem büntet, akkor mi a tökömet bírálja felül... -.-
Csatolások: 9703672.jpg(457Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.08.24, 09:23 | Üzenet # 143
NeuroHa valaki telemetriát szeretne nézegetni:
http://www.aim-sportline.com/eng/download/software.htm
Az töltse le a Race Studio 2-t (verziószámra kell kattintani).
Ez felteszi a Race Studio Analysis-t, amivel meg lehet nyitni az utolsó session telemetria adatait a következőképpen:

- file menü: import netKar PRO file
- kitallózni/open: \\Documents\Assetto Corsa\aim\telemetry_dump.nkt
- amikor visszakérdez, megadsz a .drk fájlnak egy akármilyen nevet és elmented
- test information setting-be nem kell írni semmit (de lehet), ott majd kiírja, hogy milyen autó/pálya/pilóta szerepel a cuccban
- megjelenik a cucc az adatbázisok között, dupla klikk és máris lehet nézegetni

Van benne elég sok dolog (bár a telemetria hiányos, ez netKar-ban is ilyen volt, remélem bővítik, pl. camber angle nagyon kellene, ami ingame van ugyan, de replay-ben hülyeséget mutat szerintem, live meg ki a fene tudja nézegetni), szóval lehet elemezni. biggrin
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.08.27, 14:44 | Üzenet # 144
Neuro

3-an is beugrottak elém az elmúlt héten, de ezzel az idővel megint 7. lehetnék, ha nem bírálna felül ez a buzi app.....

Ez 12-es állású (legkisebb) tc-vel készült idő. Iszonyú sokat számít. Az előzőhöz képest több, mint másfél másodperc esett így le. És közben egy pillanatig sem éreztem belőle azt, hogy lefog. De az idő se azt mutatja, szóval nem csoda. biggrin
Csatolások: 1519049.jpg(467Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 16:10 | Üzenet # 145
NeuroDe az Evora GTC az enyém! Igaz, csak 13-an vagyunk rá eddig, de akkor is. biggrin
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 16:36 | Üzenet # 146
NeuroNa, csak sikerült egy olyan kört összerakni, amit elfogadott a köcsög, ezzel 7. hely a Z4-gyel. Kár, hogy rögtön utána mentem egy olyat, amivel 5. is lehetnék, de azt megint kilőtte... wacko
Ez lenne az eddig rekord:

Csatolások: 1649251.jpg(331Kb)
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 20:18 | Üzenet # 147
WolfNa megyek már Én is egyet a Z4-el bár nem hinném, hogy 7 perc alá tudnék menni. Újra kell tanulni a pályát. smile
Vezér-őrnagy

Eszter GazsiDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 22:02 | Üzenet # 148
icekid98Főni, 007-es ügynök lettél? :-)
Gratula egyébként, a szabálybetartató rendszer meg menjen melegebb éghajlatra :-D
Őrmester
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 38

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 22:08 | Üzenet # 149
NeuroTudom már mi a baj... az RSR app minden(!) pályáról lelógást vágásnak értelmez. Sz'al ha fél kerékkel ránézek a fűre, akkor már szabálytalan a kör... nem tudom ezt ki találta ki, de baromság. Nord-on is meg van csinálva a pálya határa, de ezen a pályán eleve egyetlen pont sincs, ahol időt lehetne vágással nyerni. Vagy fű vagy fal, egyik se segít túl sokat. Nem értem miért nem maradtak meg a játék beépített megoldásánál, az szerintem tökéletes lett volna. De mindegy, kapják be. biggrin

Wolf: 7 perc alá könnyű bemenni, 6:50 alatt kezdődik az igazi küzdés. biggrin
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2014.08.28, 22:41 | Üzenet # 150
WolfNeked könnyű mert Te ismered a pályát. biggrin
Vezér-őrnagy

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Assetto Corsa