Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Vasárnap, 2017.07.23]
Oldal 1 / 11
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » TFTC
TFTC
Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.06.28, 21:06 | Üzenet # 1
NeuroIde írhatjátok a TFTC moddal kapcsolatos észrevételeiteket.
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Csehovics LászlóDátum: Péntek, 2012.06.29, 11:10 | Üzenet # 2
m4dm3nÜdv!

Akkor én bele kezdek az eddigi tapasztalaim alapján. Fontos tudni, hogy nekem nagyon kevés RWD tapasztalatom van és sokat esek/kelek a pályán még.

Modellek: Gyönyörüek. Kiváncsi leszek jó kis festésekkel, hogy néznek majd ki. Belső is iszonyatosan jól ki van dolgozva, szóval elismerésem a készítőnek.

Hangok: Szerintem ezek is el vannak találva. Nálam a Ford-é a favorit. Egy megjegyzésem viszont lenne, hogy az RX8-é is jó, csak nekem kicsit tompának és túl sterilnek tűnik. Valahogy nem érzem jól magam abban az autóban.

Fizika: Minden autót csak az alap csomaggal próbáltam ki. Segítségek közül egyedül a kuplung van bekapcsolva. RWD tapasztalatlanságom ellenére is nagyon élvezetes menni az autókkal. Bár számomra nem mindegyikkel smile . Ford és még a Seat bejövős. RX8 és a Gulietta nem tudom miért, de nekem betegek biggrin . Valahogy jobban harapnak, mint a többi, ezáltal alattam csak csúsznak-másznak ezek a szekerek. Bömös nem rossz, de nem hozz lázba smile . Megane is ott van, bár nekem kicsit zabolátlan még. Ami még veszettül tetszik, hogy ha jól kapja el az ember, olyan szépen be lehet driftelni egy-egy kanyart, hogy az maga a mennyország. Biztos nem hatékony módja a kanyarvételnek, de élményfaktor magasan van tőle biggrin . Egy mondatba tömörítve:

Élvezetes modnak tűnik és tetszik a fizikája is!

Ami viszont még egyelőre nekem fura az a gumikopás és melegedés. Bár ezt úgy emlékszem Neuro regélte nekem, hogy az még nem az igazi. Ja és a fékek - legalábbis nekem - marhára harapnak, szóval azzal csak óvatosan biggrin .

Na majd még tesztelem, aztán jelentkezem smile .

Béke!
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1

Fábián RolandDátum: Péntek, 2012.06.29, 15:05 | Üzenet # 3
00roli00No mivel kb minden autóval uazt a kört tudom 1 tizeden belül, ezért az egyéb tényezők fognak dönteni.
Hangja az s3-nak a legjobb, bár a vw-é is jó/sztem a jelenlegi modunk mergája.. biggrin /külsőre a megane a tuti, belülről nézve meg az egyenesebb műszerfal nekem a szimpi,így lehet s3 marad... bár a focus is jó ha jól rémlik...
Amúgy meg fincsi kis vasak, az alappal bárki elboldogul valszeg. Első körben ennyi.. smile

Annyit kérdeznék még,h ugye azonos a fizika...ez gyakorlatilag annyit tesz hogy egy trabit fölé rajzolhatunk és azzal is így autózunk. Vagy számít-e esetlegesen mondjuk az autók tengelytávja valamit meg ilyenek... és melyik autó fizije van alárakva,illetve átdolgozva?

Az üzenetet módosította 00roli00 - Péntek, 2012.06.29, 16:39
Alezredes
Csoport: Barátok
Üzenetek: 147

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.06.29, 19:18 | Üzenet # 4
NeuroHa nem lett volna egyértelmű, elsősorban hibajegyzéket (ami nem tetszik az is jöhet, csak ne legyen belőle vitatopic) szeretnék itt látni, hogy össze legyen egy helyen gyűjtve. Ha már közzétettem idejekorán a modot - mivel nem akartam még - akkor azt várom, hogy mindenki rendesen megnézegessen minden vagy legalábbis több autót, mert aztán, ha bajnokság lesz belőle nem akarok nyivákolást hallani, hogy éppen mi miért nem tetszik!
Főni

Fábián RolandDátum: Péntek, 2012.06.29, 19:28 | Üzenet # 5
00roli00Egyértelmű,még nincs...

Illetve a vészvillogó direkt van a bétában? smile
Alezredes

György KocsisDátum: Péntek, 2012.06.29, 19:38 | Üzenet # 6
GyuracellAz a boxlimiterrel párhuzamosan jön elő, csak ugye Castle Combeben nem kapcsolja ki senki mert 320 km/h a limit. NGTC-ben a Lexusnál már volt ilyen wink
Festőművész
Üzenetek: 132

Pesti GyulaDátum: Péntek, 2012.06.29, 20:54 | Üzenet # 7
gyusziÉN azt vettem észre hogy az audin van egy háromszög alakú rész a sárvédőn,az A oszlop alatt,és ott at lehet látni az autón.
Hadnagy
Üzenetek: 59

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.06.30, 08:37 | Üzenet # 8
NeuroA modelleken sajnos nem tudok változtatni. A vészvillogót Gyuracell helyesen megválaszolta. smile

A fizika "még azonosabb" mint az NGTC-ben volt, mert abban külön futóművet kapott mind. Mondjuk nem voltak nagy eltérések, de itt most annyi sincs. Amúgy ahhoz képest nincsnek változtatások, tehát ugyanaz, mint a legutolsó NGTC verzió.
Főni

György KocsisDátum: Szombat, 2012.06.30, 10:10 | Üzenet # 9
GyuracellHalovány emlékeim szerint az Audinak valami légkiömlő van ott, és mivel nincs kitöltve a motortér ezért át lehet látni rajta.

Az üzenetet módosította Gyuracell - Szombat, 2012.06.30, 10:10
Festőművész

Fábián RolandDátum: Hétfő, 2012.07.02, 13:08 | Üzenet # 10
00roli00Nem baj legalább könnyebb a verda. biggrin
Alezredes

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.07.02, 19:40 | Üzenet # 11
NeuroAki be akar kerülni "bétateszter" címen a CREDITS részben a Readme.txt-hez az írogassa az észrevételeit... biggrin
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.11.15, 16:52 | Üzenet # 12
NeuroHegesztgetem ám ezt is menet közben, csak nem teszem közzé egyelőre, mert nem akarom hogy lekerüljön a fókusz a futó bajnokságról. biggrin
Legfontosabb várható változások:

- plusz 75 kg autónként, szimulálva a pilóta súlyát, akár csak az M1-nél
- változik az autók tehetetlenségi mozgása, most nagyjából jól lesz belőve, mert egy erre a célra készített kalkulátorral számoltam ki (eddig se volt rossz, de most talán pontos is)
- minimálisan változik a futóműgeometria és a kormányzás, utóbbi talán nem lesz annyira irreálisan "direkt", de összességében a vezethetőség ettől nem változik érzékelhetően
- gumik csúcsterhelésen többet bírnak, ez annyit tesz, hogy kevésbé lesz meg az a "jégen csúszok" effekt, ami néha most van határhelyzetben
- ezzel együtt valamennyire változik a gumik melegedése (kanyarban csökken), de nem számottevően és magán a gumin alapvetően nem is nagyon akarnék mást változtatni
- a féktávokra és kigyorsításokra ez szintén pozitívan hat egy kicsit
- súlypont magasabbra kerül egy picit, ezáltal, meg a plusz súllyal együtt így a kanyarsebesség kicsit kisebb lehet, de a gumi valamennyire ellensúlyozza, így nem nagy a változás
- légellenállás kicsit nagyobb, emiatt általánosan 5-10 km/h átlagos sebességcsökkenés várható a plusz súllyal együtt

- összességében az autók viselkedése alapvetően megmarad, csak esetenként más limitek lesznek a mostanihoz képest, a köridők pedig minimálisan (~1 mp max.) rosszabbak lesznek
- a fentiekből következik, hogy a mod valamivel könnyebb lesz, de ez nem jelenti azt, hogy mindjárt el is tűnnek a különbségek és nem kell majd gyakorolni versenyek előtt smile
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 14:38 | Üzenet # 13
NeuroTovábbi változás lesz 1.1-ben az, hogy a motorfék gyengülni fog az autókban, mert most eléggé túl van méretezve. Ezen kívül jó esély van arra, hogy megjelenik a Honda, erősítve a japán vonalat. smile
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 20:59 | Üzenet # 14
NeuroJobbat mondok/írok: a Mitsu Evo X IS várható. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 22:35 | Üzenet # 15
NeuroIlletve lehagytam azt is, hogy egy valósabb túraautós fogyasztás fog megjelenni (~35l/100km), ahogy azt Zengőék írták 1x. Ez a mostani 35 helyett olyan 25 lityót jelent sprint versenytávon.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 22:55 | Üzenet # 16
Wolf
Quote (Neuro)
Jobbat mondok/írok: a Mitsu Evo X IS várható.

Esetleg akkor már Subaru Impreza? biggrin
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 438

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 23:07 | Üzenet # 17
Neuro
Quote (Wolf)
Esetleg akkor már Subaru Impreza?

Az nem, csak ez a kettő.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Csütörtök, 2012.11.22, 23:14 | Üzenet # 18
WolfA francba. Pedig szeretem. nyam
Vezér-őrnagy

Sándor CsihaDátum: Péntek, 2012.11.23, 00:13 | Üzenet # 19
AMD_ok
Quote (Neuro)
Jobbat mondok/írok: a Mitsu Evo X IS várható.

Hú,azt baromira várom, asszem megvan a következő verdám cool wink
Alezredes
Üzenetek: 124

Dávid ÁbrahámDátum: Péntek, 2012.11.23, 00:15 | Üzenet # 20
TigerbootSzúrjunk be egy 3-as Bömbit is. happy Bár gondolom nem lesz amiatt amiért eddig sem, meg kb akkor az 1-es mehetne süllyesztőbe. Vagy!?

O==00==O
Dr. Keresztbemegyek
Üzenetek: 267

György KocsisDátum: Péntek, 2012.11.23, 00:17 | Üzenet # 21
Gyuracell
Quote (AMD_ok)
Hú,azt baromira várom, asszem megvan a következő verdám

Én kunyeráltam ki biggrin Eszetlen jól néz ki a modell, öröm lesz festeni smile
Festőművész

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.11.23, 00:19 | Üzenet # 22
Neuro
Quote (Tigerboot)
Szúrjunk be egy 3-as Bömbit is.

Mondtam, hogy az nincs... csak street változat.
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.11.23, 10:25 | Üzenet # 23
NeuroMielőtt félreértés történne, nem kivételezés van, csak a Subaru annyira a felismerehetetlenségig szétbarmolt bodykittel létezik, hogy az egyszerűen nem illik a képbe - már a Mitsu is határeset kicsit. 10-nél több autó a jövőben sem lesz, ennél többet már nem akarok (és tekintve, hogy amúgy tökegyformák, a 8 is bőven elég volt szvsz).
Főni

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2012.11.23, 10:27 | Üzenet # 24
WolfSzomorú vagyok. cry
Vezér-őrnagy

Sándor CsihaDátum: Péntek, 2012.11.23, 16:30 | Üzenet # 25
AMD_ok
Quote (Gyuracell)
Én kunyeráltam ki. Eszetlen jól néz ki a modell, öröm lesz festeni

Hálám a sírig üldözni fog ok

Az üzenetet módosította AMD_ok - Péntek, 2012.11.23, 16:31
Alezredes
Üzenetek: 124

Fábián RolandDátum: Péntek, 2012.11.23, 23:16 | Üzenet # 26
00roli00Gondolom merga se lesz... sad
Alezredes

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.11.30, 13:48 | Üzenet # 27
NeuroGondolom a fő poént nem lövöm le azzal, hogy az eddig beérkezett kérdőívek (11 db) egyikén sem szerepelt a "ne legyen fwd" opció. Ennek megfelelően a modba már bekerültek az FWD módosítások, így minden autó, amelyik a valóságban elsőkerekes, a modban is az lesz. Az összkerekesek pedig kapják a hátsó hajtást, mert a sínautókból úgy gondolom, hogy itt senki se kér (meg lehetne oldani a balanszot, de ezt a részét ne erőltessük). Ez 6:4-es felállást jelent és nyilván lesz olyan, aki nem fog örülni a változásnak, de új autók nem lesznek (Mercit próbáltam vadászni, de sajnos nincs ide passzoló) és választható/változtatható hajtás sem lesz.
Ennek megfelelően a gumimodell teljesen megújul, így aki nem szereti a mostanit, az fellélegezhet, mert áttérek egy belső hőmérsékletet szimuláló modellre. Ami rövidre fordítva annyit tesz, hogy a mostanihoz képest elég lassan fog változni a hőmérséklete, ahogy az általában a modokban lenni szokott.
Aki emlékszik az NGTC gumijára, azt nagy meglepetés nem fogja érni, bár ez valamivel kifinomultabb lesz, tehát az rwd autók nem 60-70 fokos gumival fognak rohangászni, mint anno.
Továbbra is ragaszkodom ahhoz, hogy minden autó minden kerekén ugyanaz a gumi legyen, így ez nem változik. Nem biztos, hogy 100% egyensúly lesz minden pályán a hajtások között, sőt biztos, hogy nem lesz mindenhol, de ez így van jól. Valamit valamiért.
Ennek megfelelően a már készen lévő 1.1 nem jelenik meg, a következő verzió a 2.0 jelölést fogja kapni. Ha bárkinek bővebben is beszéltem volna az újításokról privátban vagy akárhol, az kérem fogja be a száját és ne pletykálgasson, mert minden változhat még a végső megjelenésig. A hivatalosnak tekinthető dolgokat én teszem közzé itt vagy megjelenéskor. Köszönöm.
Főni

Dániel KaragityDátum: Péntek, 2012.11.30, 15:16 | Üzenet # 28
KaraDani"Ennek megfelelően a gumimodell teljesen megújul, így aki nem szereti a mostanit, az fellélegezhet, mert áttérek egy belső hőmérsékletet szimuláló modellre."

Kár cry

Bár lehet a többiek nem szeretik annyira, mint én biggrin

Az üzenetet módosította KaraDani - Péntek, 2012.11.30, 15:17
Csíter
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.11.30, 15:40 | Üzenet # 29
NeuroErre azért van szükség, hogy az FWD ne menjen két kör után 200 fokos gumival... de a lényeg (tapadás) úgyse változik, aki meg túlerőlteti, annak ugyanúgy el fog kopni, mint most. wink Bár az tény, hogy rwd-vel nem kell majd annyira kímélni az elsőket, mint most.
Főni

Szabó ZoltánDátum: Péntek, 2012.11.30, 16:16 | Üzenet # 30
huntertaylorÉn is imádom a mostani gumit/ modot, de egy első kerekes alfa, ha nem is akkora feeleing azért jobban a szívemhez fog nőni. sőt többet fogok vele driftelni, mert a gázt tövön, had húzza a sperr, és lehet vágni keresztbe a farát bal-láb fékkel biggrin

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11694081_872843489418027_1522290636553397876_n.jpg?oh=af21910f811cbe691d97077651b26d61&oe=56166E84[/img]
Hadnagy
Üzenetek: 51

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.12.31, 18:57 | Üzenet # 31
NeuroMivel nem érkezett nagyon visszajelzés a bemutató verzióról, ezért a saját szájam íze szerint fejlesztem közben a modot. Ami változott azóta: futómű. Ez igen sok revízión esett már át az NGTC óta, de most lett igazán olyan, amilyennek lennie kell. Úgy értem, hogy most nem csak jó, de úgy is néz ki, mint egy valódi futómű. Viselkedésben nem sok változás van, de továbbra is nagyon élvezetes.

Setup lehetőségek közé felvettem a hosszirányú súlyelosztás lehetőségét. Továbbra is maximum 48% mehet hátra, ahogy eddig, ez az RWD autók alapbeállítása továbbra is. Viszont előre lehet tolni 52-től egészen 58-ig. Ezt valószínűleg az FWD autók pilótái többet fogják használni, azoknál az alapbeállítást 56-ra tettem.

Valamint változott az autók hasmagassága, mostantól a minimum 8 centi, az eddigi 7 helyett. Mert csak. smile
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.01.10, 20:49 | Üzenet # 32
NeuroEbben a témakörben már csak gyári skinekre várunk, de addig is csepegtetem az infókat, hogy mi változott az RP óta (meg javítom a bugokat, ha találok). smile

Eltűntek a csomagok, csak az Advancednek megfelelő tulajdonságok maradtak meg. Egyrészt a Basicet itt sose használnánk a bemutatót leszámítva, ami már megvolt tavaly ősszel és az újnak már felesleges. Másrészt három betű: FWD. Életképtelen megoldás lenne nagyobb teljesítménnyel az RWD ellen, így nincs értelme erőltetni.

A TFTC Pro, mint önálló mod természetesen marad, a parc fermével együtt (ami az egyetlen különbség a normálhoz képest ugyanúgy, mint eddig)

Az autók alapsetupja változott kicsit, talán jobb kiindulási alap lesz. Nem lesznek annyira idegesek, illetve alapvetően a futómű változásai miatt eleve könnyebb őket vezetni kicsit. Határon nyilván most is kemény lesz, de ott minden az.

Az upgrade-ek közé felvettem a választható autoblip lehetőségét. Aki nem szereti az automatát, az választhat kézit. Azon kívül pedig van low és high opció is.

Hamarosan kiadás. smile
Főni

Roland KovácsDátum: Csütörtök, 2013.01.10, 21:02 | Üzenet # 33
KoRolaAkkor ezek szerint az FWD nem is kerül bele a csomagba? Jól értelmezem? Nem mintha engem érdekelne az orrtúrás.
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 257

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.01.10, 21:12 | Üzenet # 34
NeuroNem, ez azt jelenti, hogy Pro teljesítménycsomag se lesz, mert az nem feküdne az FWD-nek.
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.03.01, 16:46 | Üzenet # 35
NeuroÚgy néz ki, hogy bajnokság kezdésre meg tudom oldani, hogy a kerekek is festhetőek legyenek, ha valaki színezné a sajátját (sima 64x64-es egyszínű textúra, elnevezésnek pedig skinneveRIMS.dds kell).

Valamint a modellek konverziója nem tökéletes, mert ugyan vannak LOD szintek, de mindegyikhez ugyanazt a részletességet használja a játék... ez finoman szólva is baromság, úgyhogy ki fogom szedni őket, amivel a mod mérete és gépigénye is csökken majd egy picit (utóbbi elsősorban memória igény területén).
Főni

György KocsisDátum: Péntek, 2013.03.01, 17:23 | Üzenet # 36
Gyuracell
Idézet (Neuro)
Úgy néz ki, hogy bajnokság kezdésre meg tudom oldani, hogy a kerekek is festhetőek legyenek, ha valaki színezné a sajátját (sima 64x64-es egyszínű textúra, elnevezésnek pedig skinneveRIMS.dds kell).

Örvendetes
Festőművész

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.03.01, 19:49 | Üzenet # 37
Neurohttp://www.mediafire.com/?zd4euu04e5psb4e

Ez nem hivatalos, de aki felteszi, már meg tudja vele nézni, ha készít kerékfestést. Előre ezt nehéz eldönteni, hogy jó lesz-e. smile

Ahogy azt a csomag neve mutatja, lesz tehát új verzió a modból, de ez kizárólag optimalizálási csomag lesz, a fizika nem változik egy bitet sem. Ezzel egyben fogom közzétenni a bajnokságra elkészült autófestéseket is (valamint minden meglévő és új autóhoz kerülnek plusz festések - sisak és pilótaruha - mert ezeket mindegyiknél hiányolja a játék és lehet, hogy problémát okozhat, ha nincs).

Az üzenetet módosította Neuro - Péntek, 2013.03.01, 22:38
Főni

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » TFTC
Oldal 1 / 11
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz