Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Csütörtök, 2017.07.20]
Oldal 1 / 11
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » A honlap
A honlap
Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.01.17, 14:09 | Üzenet # 1
NeuroHonlappal kapcsolatban akinek bármi eszébe jut, ne tartsa magában!
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.02.23, 00:27 | Üzenet # 2
NeuroFŐOLDAL/HONLAPTÉRKÉP alatt összeeszkábáltam egy rövid leírást a honlap menüpontjairól. Ha valaki nem látja át még mindig, ez talán ad némi támpontot.
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.05.29, 20:20 | Üzenet # 3
NeuroA honlapon állítgattam ezt-azt. Ez még tökre béta/átmeneti állapot, csak kísérleteztem. Elég kontrasztos lett, val'szeg nem marad így. Meg még a tervezethez képest sincs kész a design, szal... na lényeg, hogy nem kell nyafogni érte, tudom, hogy most kicsit szemfolyatósabb, mint volt. biggrin
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2012.08.19, 11:34 | Üzenet # 4
NeuroEHHEZ mit szóltok (főmenü/főoldal pontja alatt érhető el)? Mit vegyek ki, mit írjak hozzá/át, hogy jobb legyen vagy jó így?
Főni

Pesti GyulaDátum: Vasárnap, 2012.08.19, 12:50 | Üzenet # 5
gyusziSzerintem jó lett.Mindent elmagyaráz,érthető,nem is túl hosszú.Egy megjegyzésem lenne smile .
Egy pont kellene még az elejére.Valami ilyesmi hogy "csatlakozás a ligához"Tényleg csak pár mondat ami elmondaná hogy regisztráció után vedd fel a kapcsolatot a ligavezetővel,a letöltés,szerverhozzáférés..........
Amúgy nagyon jó lett smile
Hadnagy
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 59

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.09.27, 12:04 | Üzenet # 6
NeuroBéállítottam, hogy mindenki tölthessen fel videót is (illetve hát leginkább linkelés máshonnan, mert feltölteni nem enged 5 megánál többet), nem csak képet.
+ az új üzeneteket mostantól a fejlécen jelzi a honlap, az meg minden aloldalról látszik.
Főni

Barnabás GáncsDátum: Szerda, 2012.12.05, 13:30 | Üzenet # 7
KinGBOlyat lehetne hogy a hotlaps kiírná a szektor időket is?
Láthatlatan
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 52

Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.12.05, 13:41 | Üzenet # 8
NeuroAhhoz másik hotlaps kellene. De szerintem a clanhome-os hotlaps az eléggé privát, én meg nem tudok belenyúlni, hogy ezt kiírja (nézegettem már, de hát programozni nem tudok sajna).
Főni

Barnabás GáncsDátum: Csütörtök, 2012.12.06, 12:45 | Üzenet # 9
KinGBEz van Köszi
Láthatlatan

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.01.12, 16:47 | Üzenet # 10
NeuroHegesztettem egy szolid hátteret a honlapnak. Ha valaki nem látja, Ctrl+F5. wink
Főni

Farkas ZsoltDátum: Szombat, 2013.01.12, 19:45 | Üzenet # 11
Wolfsmile
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 438

Roland KovácsDátum: Szombat, 2013.01.12, 21:32 | Üzenet # 12
KoRolaA honlappal kapcsolatban. Valahol reklámozni kéne, hogy könnyebben eltudják érni illetve könnyebben rátudjanak keresni böngészőn keresztül. Sajnálattal vettem tudomásul, hogy kevés az újonnan regisztrált, illetve aki regisztrált korábban az azóta se lépett be vagy csak ritkán.
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 257

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.01.12, 21:44 | Üzenet # 13
NeuroBenne vagyunk néhány linktárban, napi szinten jönnek is kattintások (ahogy a facebookról, PH!-ról, sg-ről, racingzone-ról, blogoldalakról is). Nem hiszem, hogy az eléréssel van a baj. De ha tudnám mivel, akkor val'szeg többen regisztrálnának - sőt, a regisztráltak száma is nagy, most is van 1-2 új... szóval nem tudom...
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.02.02, 13:27 | Üzenet # 14
NeuroNa, akkor néhány kép a hotlapsról, hogy miképpen is fog kinézni.

Ez volna a főoldal, ahol a checkboxot arra lehet használni, hogy megjelölje az adott pilótához tartozó sort. Főleg akkor van értelme, ha sokan vannak online és valaki nagyon hasonlítgatni akar. A pilóták nevét alapesetben feketével írja. Aki boxban van, annak kék, aki pedig kicsúszott éppen, annak piros. Jelzi azt is, hogy melyik szektorban van sárga zászló.

A főoldalon a live session körszámlálójára kattintva egy pilótánál, megkapjuk az aktuális sessionben futott köridejeit, illetve azok átlagát:

A hotlaps-ra kattintva az adott pályához ugrik a cucc, ahol lehet class-ra szűrni, illetve a korábban már futott pályák idejeit is itt lehet megnézni.

Végül van egy live track view is, ami úgy vettem észre, hogy vagy működik normálisan vagy nem (ha sikerült beállítani, akkor már megy, csak a beállítás zűrös). Ezen élőben lehet a pálya térképét lesni:

Ahogy látszik a képeken, minden oldalhoz adtam egy "back to live view" linket, ami megkönnyíti a főoldalra való eljutást. Mivel az eredeti verzióban ezek a lapok mind külön oldalon nyílnak meg. Szerintem így kényelmesebb. Nyilván a mostani hotlaps adatbázisa el fog veszni, legalábbis ide átmenteni nem tudom. Majd készítek belőle egy exportot, ha érdekel valakit. Az új teljesen elölről fog indulni. Még egyelőre a gépigénye kérdéses, meglátjuk, hogy beválik-e. A honlap tetején futó fényújság formájú csík megmarad, csak egy kicsit az is változik, kb. így fog kinézni:

Az "UC" felirat egyelőre az unknown class rövidítése, mivel a cucc egyébként fel van készítve több car class kiírására. De mivel csak a P1, P2, GT1, GT2 classokat ismeri (gondolom a készítő ligájában ezeket használják), ezért itt folyamatosan UC-t ír majd. Ezt ki tudom cserélni bármi más képre vagy talán el is lehet tüntetni, idővel változni fog, csak ha valaki mégis ilyet fog látni, az emiatt lesz.
Ha nem fut semmi, azaz a szerver offline van, akkor "no data" feliratot ír ki, úgyhogy emiatt nem rakom ki külön az online-offline státuszkijelzőt, mert egyébként olyat is tud.

Mivel nem biztos, hogy mindig bele fognak férni az adatok a honlap keretébe, ezért készítek majd ennek is egy linket, hogy külön oldalon is meg lehessen tekinteni. Ahogy a főoldalon látszik az "extras" keretben további mezőket lehet kiíratni, amik plusz helyet foglalnak. Nem mondanám túl hasznosnak őket, talán csak az igazán érdekes, amelyik a boxolásokat mutatja (stops), meg az, amelyik megmondja, hogy a pálya hosszán éppen hány méternél jár az adott autó (vpot).
Egyelőre ennyi. smile
Csatolások: 3111825.png(80Kb) · 1649272.png(67Kb) · 4921757.png(113Kb) · 6111501.png(63Kb) · 9901769.png(8Kb)
Főni

Sándor CsihaDátum: Szombat, 2013.02.02, 17:38 | Üzenet # 15
AMD_okEz eleg jo kis hotlaps lesz, varjuk szeretettel wink
Alezredes
Üzenetek: 124

Roland KovácsDátum: Szombat, 2013.02.02, 17:58 | Üzenet # 16
KoRolaAz újdonságok híve vagyok. Várjuk szeretettel!
Vezér-őrnagy

Módos AndrásDátum: Szombat, 2013.02.02, 23:23 | Üzenet # 17
MobyDickjónak ígérkezik!

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Tokár ÁdámDátum: Vasárnap, 2013.02.03, 12:11 | Üzenet # 18
RedRiotNagyon jó, a szektoridőknek különösen örülök. smile
Őrmester
Üzenetek: 36

Barnabás GáncsDátum: Péntek, 2013.02.22, 18:37 | Üzenet # 19
KinGBValami fura az oldallal, a vissza gombot mostanában kétszer kell nyomni hogy tényleg vissza ugorjon, melóhelyen is próbáltam ott is UA. Itthon Firefox bent Chrome.
Láthatlatan

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.02.22, 20:32 | Üzenet # 20
Neuro"Valami fura" van már vele hetek óta... nem tudom mit alkotnak ucoz-ék. Nekem pl. néha egyszercsak belassul mint az állat és másodperceket várok, hogy betöltsön végre, amit kértem.
Főni

Módos AndrásDátum: Szombat, 2013.02.23, 13:56 | Üzenet # 21
MobyDicknéha előfordul, hogy küldök egy hsz-t, elgondolkodik, majd kiírja, hogy nem tudott csatlakozni a TFRC szerveréhez. másodjára viszont sikerül elküldeni. nem csinálja sűrűn.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.02.24, 16:33 | Üzenet # 22
NeuroKikapcsoltam a vizuális editort, hátha így jobb lesz a hsz írás.
Főni

Roland KovácsDátum: Vasárnap, 2013.02.24, 21:38 | Üzenet # 23
KoRolaNálam a fórum hozzászólásainak a frissítésével van probléma.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.02.24, 21:50 | Üzenet # 24
NeuroEz van. Erre nekem nincs ráhatásom, én csak szerkeszteni tudom a honlapot, a motorba belenyúlni és meghatározni, hogy mi hogy működjön, azt nem. Néha frissítenek rajta, olyankor vagy örülni lehet vagy szívni. biggrin
Főni

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » A honlap
Oldal 1 / 11
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz