Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Vasárnap, 2017.09.24]
Oldal 3 / 3«123
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » rFactor 2
rFactor 2
Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.08.20, 09:32 | Üzenet # 101
NeuroHa jól tudom, a motor csak két processzorszálig skálázódik, felette nem tud mit kezdeni a maradékkal. Nálam 80%-os kihasználtság van (AI-val nem néztem, csak egyedül), ami a HT-vel együtt nézve kifejezetten jó és közben a VGA is dolgozik 90-100% között.
Nem értem, hogy nálad miért annyira alacsony a GPU kihasználtság, semmi logika nincs benne, ha még két szál sem dolgozik rendesen a prociban... wacko
Tekintve, hogy az i7 is HT-s és a HT elvileg pont ott segít, ahol a program nem nagyon van optimalizálva többszálas futási üzemmódra, jóval magasabbnak kellene lennie. Ha az én rendszeremből indulok ki, akkor valahol 40% körül lenne elvárható. A VGA ugyan valószínűleg kicsit előbb kifulladna, de akkor is furcsa, hogy vegyes limit van és mindkettő unatkozik... ezt tényleg tipikusan a szarul megírt engine-ek produkálják.
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Dániel KaragityDátum: Szerda, 2014.08.20, 13:23 | Üzenet # 102
KaraDaniEz egyedül volt, AI-val láttam néha felugrani 25%-ra is a procit biggrin Illetve magasabb graf beállításnál amikor már akadozik akkor elkezd jobban dolgozni a GPU is néhol majd elér 80%-ot, de ott meg már mindegy mert az is kevés.
Könnyen lehet, hogy a multiview van szarul megírva. Anélkül +40-50 FPS, de nem néztem meg a kihasználtság javul-e, vagy csak szimplán könnyebb dolga van. Most felszívtam magam és kiteszteltem minden opciót, pedig ezzel a trágya betöltési idővel elég fárasztó biggrin Multiview nélkül el lehetne érni egész tűrhető kinézetet játszható szinttel, de fenének sincs kedve torz képpel menni egy elméletileg hardcore szimben. Ilyet amúgy ARMA 3 produkál pl, ott köztudottan szar az engine.
Emelett a tegnapi próbán pl néztem ETS-t ott kicsit feljebb tudtam tekerni a grafon, csodálatosan kihasználja a gpu-t a játék, v-sync ott be van kapcsolva, amint 60 fps alá beesik egy picivel 98% os GPU használat van.

Az üzenetet módosította KaraDani - Szerda, 2014.08.20, 13:26
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.10.11, 09:25 | Üzenet # 103
NeuroKijött a Honda NSX by ISI. Erre azért kíváncsi vagyok. Mondjuk előtte fel kell raknom a 860-as buildet kézzel, mert ugye az updatert a legutóbb (sokadik alkalommal) ismét elrontották, így automatikusan nem képes feltenni magát.

Mondjuk a verziószám, így előrevetítve sok jót nem jelent (1.0). Kicsit nem értem, hogy miért adnak ki rendszeresen olyan cuccot, ami nincs felfrissítve az aktuális engine képességeihez, elvégre ha új tartalomról van szó, implementálhatnák az összes feature-t.
Az látszik, hogy összekapták magukat és próbálnak értelmes új tartalmat is tolni a játékba (muszáj nekik, mert AC agyonveri őket autók tekintetében), de az szerintem gáz, hogy milyen lassan jutnak el az 1.4x verzióig, ami elvileg az up to date lenne. Pl. a Panoz Roadster még mindig csak 0.95, pedig az egy jó autó lehetne érzésem szerint, viszont jelenleg egy kalap fos. A GT autóknak is nagyon jót tett az update, nincs kétségem afelől, hogy az is jobb lenne.
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.10.11, 10:31 | Üzenet # 104
Neuro
Idézet Neuro ()
Pl. a Panoz Roadster még mindig csak 0.95, pedig az egy jó autó lehetne érzésem szerint, viszont jelenleg egy kalap fos.

Nos, ezt vissza is vonom, úgy tűnik az engine update-ek jót tettek neki, mert most kipróbálva egészen kellemes.
Az NSX jó nehezen vezethető, azt eléggé szokni kell (érdekes, mert állítólag nem ilyennek kellene lennie, mondjuk upgrade-ekkel jobb kicsit, mint az eredeti gyári formájában).

Az agyonistenített Apex GT3 viszont szerintem egy rakat fos, ráadásul bugos és az AI sem tud vele menni normálisan. A közelébe nem ér se a gyári rF2 GT autóknak, se főleg az AC-nek.
Főni

Roland KovácsDátum: Szombat, 2014.10.11, 20:05 | Üzenet # 105
KoRolaazért abban egyetérthetünk, hogy AC előretörése miatt az ISI-nek is sietős lett a fejlesztés. ezáltal az rF2 is egyre játszhatóbb lesz. jó ha van konkurens mert így legalább az egyik se hagyja a másikat nyugodni és ennek csak mi lehetünk a győztesei smile
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 257

Dániel KaragityDátum: Péntek, 2014.10.31, 23:58 | Üzenet # 106
KaraDaniOptimalizáltság terén tényleg elég jó húztak végre rajta. Most az új gtx 970-el és friss buildel max grafon se megy 3 monitoron 60 fps alá. így is messze a legrondább "next gen" szim, de vállalható lenne így már ha amúgy tetszik az embernek. Majd kipróbálom, most csak gyorsan azt néztem meg hogy fut.
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2014.11.17, 20:36 | Üzenet # 107
Neurohttp://www.racedepartment.com/threads....1868218

Hmm...
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.11.30, 13:50 | Üzenet # 108
Neuro
Idézet KaraDani ()
Optimalizáltság terén tényleg elég jó húztak végre rajta. Most az új gtx 970-el és friss buildel max grafon se megy 3 monitoron 60 fps alá.

Hát-hát... igencsak belehúztak a srácok. Azt mondják ehhez van köze a 64 bitre állásnak is. Szerintem ez BS, de az van, hogy tényleg egészen jól fut végre. Próbálgattam a cuccot az elmúlt napokban-hetekben és már az 560ti-n is tűrhetően ment, de a 670-en meg kimaxolt grafikán egy 16 fős AI mezőny is rezzenéstelenül megy 70-90 fps között Brazíliában (ok, ehhez kellett az i5 is, érezhetően jobb, két szál ide vagy oda).

Ráadásul meg kell követnem magam, az van, hogy az elmúlt 2 build (800+) annyit javított az egész cuccon, hogy már lassan ott tartok, hogy szinte jobban tetszik a cucc, mint AC... elképesztő javuláson ment át a játék. AC mostanában csak felkúrta az agyam, bár nem tudom, hogy csak placebo vagy mi van, de az i5-tel az valahogy sokkal jobb lett (érthetetlen, hogy az i3 alatt miért csúszkáltam olyan sokat random, ez most teljesen megszűnt, pedig update nem volt már jó ideje), szóval azt végül egyelőre nem mondom, hogy számomra rF2 jobb, de tényleg nagyon király - szigorúan vezetést tekintve, mert ugye AC-ból hiányzik még ez-az, ami nélkül csak félkarú óriás... tegyük hozzá, három éve van kint, ideje volt végre alkotni valamit. Bár ligázni nem fogok vele a mobilnet miatt, de jelenlegi formáját tekintve, ha értelmes netem lenne, elgondolkodnék már rajta.
Főni

Roland KovácsDátum: Szombat, 2014.12.06, 11:12 | Üzenet # 109
KoRola

SIMCO-nál beérni látszik az rF2 és nem véletlenül. Én is szívesebben játszok vele mint az AC-val. Főleg mostanában az új buildek rengeteget javítottak a játékon.

Az üzenetet módosította KoRola - Szombat, 2014.12.06, 11:12
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 257

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » rFactor 2
Oldal 3 / 3«123
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz