Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Csütörtök, 2017.07.20]
Oldal 2 / 3«123»
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » rFactor 2
rFactor 2
Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2012.12.07, 10:43 | Üzenet # 51
WolfValahonnan le lehet tölteni a játékot vagy csak fizetős megoldás van? Szívesen kipróbálnám. wink
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 438
Státusz: Offline

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.12.07, 11:38 | Üzenet # 52
NeuroA honlapjáról ugyanúgy le lehet tölteni, mint az rF1-et. Játszani viszont csak fizetés után tudsz vele, mint az rF1-el, annyi különbséggel, hogy nincs belőle időlimites verzió (demó lesz majd 1x, ha kész a teljes is). Megvenni a beépített áruházon keresztül tudod, ez januárban 11K HUF árat jelentett és gondolom jelent most is +/- párszáz. Ezzel 1 év online játékot kapsz és végtelen offline-t, a frissítésekkel együtt. Egy év lejárta után valami 3K HUF körüli összeg lesz az online lehetőség, viszont van lifetime license, ami annyit tesz, hogy soha többet nem kell majd fizetni semmilyen formában a játékért, akár online. Ez valami 20K-ra jön ki átszámolva, ha jól emlékszem. Az online regisztráció ellenőrzéshez kötött, tehát online warez verzió nem lesz belőle, mint az rF1-ből. Direct ip alapon sem lehet csatlakozni szerverhez (tehát LAN-on sem), mert az online mód el se indul ellenőrzés nélkül. Warez verzióhoz természetesen itt a fórumban nem akarok linket látni (a magam részéről meg nem is tudok). wink
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275

Farkas ZsoltDátum: Péntek, 2012.12.07, 22:24 | Üzenet # 53
WolfAkkor ez egyenlőre így veszett. cry

Hozzáadva (2012-12-07, 20:24)
---------------------------------------------
HEHEHE. ohyes

Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2012.12.16, 01:31 | Üzenet # 54
Neuro

wink
Csatolások: 7236192.jpg(223Kb)
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2012.12.16, 16:48 | Üzenet # 55
NeuroÉs akkor íme az alfa verzió: LETÖLTÉS

Nagyjából semmi nem működik még normálisan, kivéve maga az autó fizikája.
Nincsen fordulatszámmutató, de a visszajelző ledek működnek, meg a lámpák is (bár az első kicsit csúnyácska).
A shaderek még csak 1:1-ben lettek átforgatva, így az autó tükröződése talán még olyan sincs, mint rF1-ben.
Az AI nem tud normálisan menni, szóval csak egyedül érdemes kipróbálni.
Váltó egyelőre kizárólag kézi módban használható, manuális lifttel (ugprade ugyan már van hozzá, de nem működik, mert nem írtam át).
Animált pilóta és kezek a kormányon nincsenek, csak fix. Azt amúgy is érdemes kikapcsolni.
Egyetlen skin van, az előző hsz-ben látható saját készítésem.

A hangok és a fizika 1:1-ben lett áttéve, szerintem k*rvajó lett. A gumit a 370Z-ből raktam át, legalábbis magát a modellt, a tapadási tényezők elvileg sajátok (csak nem tudom most mit honnan vesz a program, szal lehet, hogy nem).

Ami kell hozzá, hogy működjön:

Croft 0.91
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.12.19, 21:32 | Üzenet # 56
NeuroKijött a 134-es build. Beépített auto updaterrel frissíthető.
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.01.31, 18:08 | Üzenet # 57
NeuroAll locations torrent: ebben a topicban az illető rendszeresen frissíti a cuccot. Azért van már néhány pálya - kérdéses mennyi valóban használható, de a puding próbája az evés. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.02.01, 14:32 | Üzenet # 58
NeuroÉs akkor mintegy megkoronázásként kijött mára a C6.R GT2. Letöltés ITT.
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2013.02.01, 21:25 | Üzenet # 59
NeuroAzt a rohadt... most próbáltam ki és, hát ez valami kbsztt jó lett. biggrin
Főni

Roland KovácsDátum: Péntek, 2013.02.01, 22:14 | Üzenet # 60
KoRolaNagyon oda*aszos lett! Csak a Sebring-i 12h-s pályán terelgettem de hihetetlen élmény. Na Én ilyeneket várok az rFactor 2-től. Ez minőségi cuccos, aki teheti próbálja!
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 257

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.02.02, 01:03 | Üzenet # 61
NeuroFeltettem IDE egy vModot hozzá. Holnap este megnézhetnénk. smile
Főni

Roland KovácsDátum: Szombat, 2013.02.02, 19:23 | Üzenet # 62
KoRolaHa most elindítanád feltudnék menni. Később sajnos nem jó!
Vezér-őrnagy

Peter PocsikDátum: Szombat, 2013.02.02, 20:37 | Üzenet # 63
InHellNa ezt kipróbálom ha leér, elég lassan araszol lefelé. smile
Őrnagy
Üzenetek: 95

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.02.02, 22:08 | Üzenet # 64
NeuroSzeró megy, cím a szokásos, jelszó nincs. smile
Főni

Dániel KaragityDátum: Vasárnap, 2013.02.03, 01:21 | Üzenet # 65
KaraDaniEz nem lett rossz, bár egy GT2 autótól több tapadás várnék, kicsit olyan feeling mintha valami utcai verzió lenne. Úgy érzem az rF2 jelmondata valami olyasmi lehet, hogy no grip is the good grip biggrin
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2013.02.04, 21:39 | Üzenet # 66
NeuroKijött a 146-os build!
Főni

Roland KovácsDátum: Szerda, 2013.03.06, 20:42 | Üzenet # 67
KoRolanem rossz ez a Maglódi által kreált Lotus. kifejezetten tetszetős és remélhetőleg még tovább fog csiszolódni. bár nem a szívem csücske az rFactorban a Formula autózás de ez bejött. gratulla neki
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.03.06, 21:08 | Üzenet # 68
NeuroMármint gratula az ISI-nek. biggrin Mivelhogy a Formula ISI-re épül (fog épülni) az egész RFT. smile A fizika sose volt jó a régi RFT-ben sem (sínautós szutyok), amíg sajátot próbáltak erőltetni rá... most, hogy váltottak a 2012-es esetén valami értelmesre, elismertre, mindjárt jobb is lett. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.04.02, 22:30 | Üzenet # 69
Neuro198-as build tölthető. Készítettek többféle installert is, most már van Lite verzió is (megvásárlás nélkül természetesen nem megy). Az update az auto-updaterrel lehúzható. Fizikában újdonság konkrétan nincs... elvileg az esős cuccokat hozták vissza, mint lényeges dolgot.
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.08.20, 14:43 | Üzenet # 70
NeuroUgyan ezt egy külföldi fórumra készítettem, hogy meggyőzzek valakit arról, hogy az M1-el lehet normálisan H shifterrel menni, ha jól használja a pedálokat, de közzéteszem itt is. Bár asszem kevesebbeket kell róla meggyőzni - elvégre ugyanolyan a kocsi, mint rF1-ben, azt meg ismeritek.
Így mutatja replayben rF2 a pedálokat:

Főni

Roland KovácsDátum: Szerda, 2013.08.21, 16:59 | Üzenet # 71
KoRolaAkármennyire is szidjuk az rF2-t azért szép lassan beérni látszik a program. Rengeteg játszható pálya van illetve autókat is találunk hozzájuk: Tudom hogy komplett mod még nem igazán érkezett de szerintem arra sem kell sokat várni. Egy kis reklám: Simco-nak van egy online rF2 szervere amin a Camaro megy. Bővebb infó http://www.simcompany.hu/forum....art=700
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2013.08.26, 19:37 | Üzenet # 72
NeuroAutodromo di Mores - még egy hivatalos ISI pálya
Főni

Roland KovácsDátum: Vasárnap, 2014.01.05, 17:02 | Üzenet # 73
KoRolaNem vagyok valami nagy FWD párti de ez a ISI által kreált BTCC-s Honda Civic igencsak jó lett.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.03.21, 08:31 | Üzenet # 74
Neuro1999 PANOZ AIV ROADSTER

Úgyis jött a héten az 590-es build, lehet, hogy ránézek már, hogy hol tart ma az rF2 fél év után ahhoz képest, amióta legutoljára próbáltam. Ebben legalább multi van...
Főni

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2014.04.21, 17:32 | Üzenet # 75
NeuroAki jót akar magának, NE próbálja ki a húsvéti Quadot, legalábbis ne a hozzá egy időben megjelent offroad pályán... (Máshol nem mentem vele, de azután az élmény után nem is fogok.)
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.05.02, 10:42 | Üzenet # 76
Neurohttp://www.insidesimracing.tv/pc-raci....th-look rolleyes

A srácok megmondják a frankót. Hogy mi nem jó rF2-ben? Lássuk csak...

Úgy tűnik nem csak nekünk tűnt fel, hogy nincs tapadás... ők is megemlítik, hogy egyszerűen vannak pályák, illetve az rwd autók, hogy egyszerűen nem tapad. Se felgumizva, se sehogy.
Ehhez kapcsolódik, hogy az alap setup botrányosan szar gyakorlatilag az összes autóban Nem csoda, ha elmegy az ember kedve az egésztől fél óra után...
A grafika tróger, bár maxra húzva befröccsözve biztos elmegy. ISI ugye okoskodik, hogy hát így is jól néz ki. Aha. Csak milyen fps-sel fut? Hiába mondja, hogy a DX11 nem szebb, de bakker 5x olyan jól futna, ha megírnák végre a kódot hozzá. Szerintem a többség egy szót se szólna, ha nem 50 fps-sel menne a játék (jó esetben), hanem 150-nel ilyen grafikán, átlagos gépen.
Az, hogy lassan fejlesztenek, no comment. Lassan két és fél éve itt a játék és jó-jó, van előrelépés, de hova? Most fog júniusban lejárni azoknak a multi és az auto-update, akik megvették anno januárban, de őszintén melyikünk fog újra előfizetni? Szerintem senki...
És akkor ehhez jönnek az ilyen balfaszkodások, mint a Quad... ami egy szánalmas szar. És igazuk van a srácoknak: miért ilyenekkel buzulnak? És miért nem fekszenek rá jobban olyan tartalmakra, amire igény van? Pl. van két '66-os pálya és slussz. A modding community nem tartja már el úgy a játékot, mint régen, nincs annyi tartalom, ami meg van, az... a minőség mindig is kritikus pont volt, de nagyon kevés a jó pálya. Autó konkrétan nincs is. És most a classic formulákkal hol versenyezzen az ember? Loch Drummon? No comment... inkább lenne 5 autó, de rendesen lehessen sorozatot futni.
Nem olyan sok hiba ez, de pont elég, hogy az embernek abszolút ne legyen kedve rFactor 2-re gondolni se. És ha ma tényleg megjön az AC multiplayer, nagyjából szerintem pontot is tehetünk az ISI szenvedésére...
Főni

Roland KovácsDátum: Péntek, 2014.05.02, 11:20 | Üzenet # 77
KoRolaNem vagyok FWD párti de nekem a Civic kifejezetten tetszik! Simán lenyomnék vele egy bajnokságot. A többit mostanában nem próbáltam de a quad egy baromság volt, akárminek is szánták.
Vezér-őrnagy

Módos AndrásDátum: Szombat, 2014.05.03, 10:19 | Üzenet # 78
MobyDicknem ismerem az rF2-t, de az eddigi beszámolók alapján nem is hoz lázba. nagyon remélem, hogy még idén sikerül lecserélni a gépemet, és addigra az AC-t is szépen gatyába rázzák. onnantól csak az megy nálam autószim témában.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2014.05.03, 13:43 | Üzenet # 79
KaraDaniNagyon finoman bántak az rF2-vel ebben a reviewban. Megköszönhetné Tim Wheatly ahelyett, hogy a videót kritizálja a kommentekben.

Egy I7 & AMD 7950 & 8GB ram konfiggal játszhatatlan a cucc 3 monitoron (átlag 50 fps minimum grafikán ami okádék, csúnyább mint rF1 kötzepes grafon), míg iRacing és AC közepes beállításokkal ami szebb mint az rF2 maxon, 100 fps felett fut vígan. Ez nálam az ipari hulladék kategória.
A gt autók úgy viselkednek mint ha utcai gumin mennének semmi hátsó tapadás, némely autó meg egyenesen a nevetségesen vezethetetlen kategóriát erősíti, pl a skip barber s2000.
Sokáig védtem őket, hogy majd jó lesz, de ami sok az sok, ha lehetne visszakérném a pénzem simán.
Csíter

Dániel KaragityDátum: Kedd, 2014.07.22, 11:16 | Üzenet # 80
KaraDaniAgyam eldobom az ISI-től:

Leading Racing Simulator Software????????????
Miben?
Csatolások: 7940645.jpg(21Kb)
Csíter

Módos AndrásDátum: Kedd, 2014.07.22, 15:36 | Üzenet # 81
MobyDickháháhá! biggrin biggrin biggrin biggrin ez volt a nap vicce. biggrin

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Roland KovácsDátum: Szerda, 2014.08.06, 18:21 | Üzenet # 82
KoRola

ezeket azért még meglesem majd valamikor cool

Hozzáadva (2014.08.06, 17:21)
---------------------------------------------
http://vsr.hu/2009/forum/viewtopic.php?f=142&t=2012

egy kis reklám jellegű dolog, akit érdekel az menjen. én mennék is mert nagyon tetszik ez a GT mod de valszeg tesóm fog menni. valószinüleg sokatoknak lejárt már az online licensz (+15dollárért lehet kiváltani az újabb évet). mostanában próbálgattam viszonylag sokat az rF2-t és azt kell hogy mondjam pozitív csalódás ért. lehet mégiscsak beérik a progi. egyre több mod+ pálya jelenki meg hozzá. a tartalmakat automatikusan tölti a szerverről ha netán nem lenne meg. szóval érdemes ránézni .

Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szerda, 2014.08.06, 21:38 | Üzenet # 83
NeuroAkkor trollkodok egyet az általam létrehozott témában. biggrin

Idézet KoRola ()
+15dollárért lehet kiváltani az újabb évet

Ez az, amit én biztosan nem fogok, csak újra megerősíteni tudom. biggrin

Mert az a helyzet, hogy én is pont a héten kísérleteztem vele újra és akkor már úgy gondoltam, hogy össze is hasonlítom az azonos tartalmakat: historic F1 és Monza 1966, valamint modernkori Silverstone. Ez utóbbi csak a miheztartás végett, hogy tudjak kicsit számokkal is dobálózni. biggrin
Szóval az van, hogy plusz fícsörök ide vagy oda, szerintem rF2 egy nagy retek fos továbbra is. Nem önmagában, csak úgy AC-hez viszonyítva (mással nem nagyon lehet alapvetően összehasonlítani). A Brabham egy jó gép lehetne, ha nem volna az ISI szerint egy idegbeteg állat, ami a legkisebb kormánymozdulatra is el akar repülni és még egyenesben is gépészkedni kell vele folyamatosan. Az ffb fain, a viselkedése amúgy alapvetően nem volna rossz, csak a kormányzást kell nagyon beállítani, mert az alap - ami az ISI szerint a valós - használhatatlan.

Az rF2 F1-hez képest AC-ben a Lotus 49 már-már sínautó, pedig amúgy az is gépészkedős. De csak pont annyira, amennyire várná az ember! És ez nagy különbség. Mert egy ilyen autót nem dróton rángatnak és ezt nem is lehet úgy vezetni, sőt, nem is szabad. De nem egy olyan idegbeteg szutyok, mint az ISI által elgondolt BT20. Az ffb pont ugyanazon a szinten van, mindent tudsz, hogy mikor mi történik és az a vicc, hogy mindent értesz is! Nem úgy, mint rF2-nél, hogy hát néha elszáll, mert csak. rF2-ben az alap setup is hagy némi kívánnivalót maga után, AC-ben ez szerintem jobban sikerült (legalábbis vezethetőség szempontjából).

A grafikát csakazértis idehozom. Kellemes meglepetésként ért ugyan, hogy rF2-ből már ki lehet hozni emberi sebességet. Említett Monzán 100-120 fps között mozog, ami azt jelenti, hogy a játék talán már alkalmas multira a gépemmel (i3+gtx560ti). Hozzáteszem, ezt nagyjából minimum grafikán műveli, ami konkrétan rF1 szint vagy inkább rosszabb, csak utóbbi 400 fps-sel ment nem is olyan régen, na de mind1, ez már lerágott csont. Meglepett, hogy Silverstone GP is majdnem ezzel a sebességgel futott, ami korábban nem jött össze sehogy. Ennyit a pozitív élményekről...

Ha már összehasonlítás, AC-t szintén minimumon futtatva Monzán 150-200 fps-t kapok és a látvány finoman szólva nem egy kategória még így sem rF2-vel.

Aztán gondoltam egy trollkodósat és felhúztam mindkettőt maximumra, amit a VGA bír (AC-ben előbb kifullad 1fps-re, mint a beállítható maximum). Hát-hát. Ebből lett rF2-vel Monzában 28-40 fps, azaz gyakorlatilag használhatatlan, míg a grafika olyan világmegváltóra nem javult. Megnéztem Indianapolist is, ott stabil 17 fps-em van így, LoL.
AC-ban is megléptem ugyanezt, ráadásul tudni kell, hogy a legutóbbi komoly update óta hegesztettek is rajta ezen a területen. Hát hömm, Monzában maradt még mindig 65-75 fps-em és a látvány kicsit korrektebb. Igazából rF2 maximumon néz ki úgy, ahogy AC minimumon... úgy meg inkább ne is nézzük meg az fps különbséget...

rFactor 2 minimum környékén

rFactor 2 minden maximumon

Assetto Corsa majdnem minimumon

Assetto Corsa majdnem maximumon

Mindezt azért írtam le sokadjára, mert rF2-t sehol nem érzem fizikai területen igazán jobbnak (de hát ki vagyok én, se ilyen végzettségem nincs, se versenyautót nem vezettem még smile ), hiába van benne jelenleg néhány olyan fícsör, ami nagy dolog, mert cserébe AC-ben ha pl. elrontom a kuplungolást, annak számomra nagyobb fontossága van, mint rF2-ben a chassis flex vagy a kockásra fékezhető gumik (utóbbit pedig AC is tudni fogja, így nem is igazán kell idevenni). A random időjárás multiban rF2-ben sem biztosított egyelőre, ha meg tudjuk, hogy mi lesz, akkor nem sok értelme van, csak a változatosságot garantálja. Persze, faszán megcsinálták a fizikáját, csak ne kelljen ránézni arra a gusztustalan vízfüggönynek nevezett kockára, amit az autó húz maga után.

Én tartom azt az állításom, hogy a real road nem úgy működik, hogy ott gumizza a pályát, ahol megyek, mert egyszerűen nem ott tapad jobban akkor sem. De lehet, hogy én vagyok a béna. AC-ben is van már dinamikus pálya, ami közel sem ennyire összetett (papíron), de - tudom eretnekség - nekem ennyi is elég, ha így marad.

Szóval összefoglalva az van, hogy nem látom miért akarna bárki is rF2-t tolni, ha megvette AC-t is. Igen, rF2 fejlődött két és fél év alatt, most már használható is hellyel-közzel (a mod/autó/pálya csomagolás továbbra is agyfasz szerintem, ráadásul AC-ben modok sincsenek, ha fent van egy autó és pálya, azonnal tudsz vele multizni).
Nyilván szubjektív vélemény, másnak lehet más tapasztalata, de az bizisten, hogy én az ISI-nek soha egy forintot többet nem fizetek, főleg nem ezért a játékért. Ami szerintük leading sim, az szerintem egy derék iparosmunka, nem több és ráadásul van valós alternatívája. cool
Csatolások: 3468541.jpg(398Kb) · 5883742.jpg(521Kb) · 2349783.jpg(390Kb) · 2771592.jpg(365Kb)
Főni

Roland KovácsDátum: Szerda, 2014.08.06, 22:13 | Üzenet # 84
KoRolaAz a baj az AC-val, hogy egyhelyben toporog most már 1-2hónapja. Szép és jó, hogy innen onnan lehet ollózni hozzá pályát/kocsit. De az a kérdés. hogy ez a jó írány?! Csináljunk az AC-ból is rFactort és legyen elárasztva mindenféle szeméttel. Mert most úgy nézki ez történik. Sajnos a multit addig nem igazán tudom komolyan venni az Assettoban amíg nincs benne törés és hát kár is erőltetni a bajnokságot ennek hiányában. Igen az rF2 lehet egy alternatíva ez időszak alatt. Az alap tartalmakat nem néztem de amit írt Máté, abból az jön le hogy ott nem sok változás történt. Szerencsére a nem ISI tartalmak (modifikációk) sokkalta jobb vezetési élményt produkálnak. Erre mondtam Én hogy ez tetszetős, jó vele menni és tényleg élvezetes. Nekem ez 15dollárt most megért aztán majd kiderül 1év múlva mi lesz. Én a Simbines mocsokkal vagyok így, ahogy Te az rF2-vel. Ott aztán lehet fizetni minden szarért.
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2014.08.07, 11:39 | Üzenet # 85
Neuro
Idézet KoRola ()
Az a baj az AC-val, hogy egyhelyben toporog most már 1-2hónapja.

Én nem tudom mikor nyomtad utoljára, mert ez egyáltalán nem igaz, pont a legutóbbi két hónapban történtek komoly változások, újdonságok.

Cserébe rF2 viszont két éve áll egy helyben és ebben a kijelentésben valóban van egy kis túlzás, de finoman szólva is lassan halad a cucc, nem említhető egy szinten AC-val.
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.09, 20:20 | Üzenet # 86
NeuroSilverstone National layout, GT2 class. Vegyes érzelmek. Jó is lehetne, csak nem értem miért használhatatlan mégis. Értem én, hogy a Corvette egy irgalmatlan nyomatékbika, de nem tudok annyira kis gázt adni némelyik kanyarban, hogy ne induljon világgá a segge, már felgumizott pályán is. Azért ez röhej. Korrektül néz ki az autó, kurvajó hangja van, csak épp használhatatlan az alapsetup és hegesztéssel se lehet ezt a hülyeséget eltüntetni. Azért ne mondja nekem senki, hogy a valóságban 10% gázra keresztbe kell állnia az autónak, ha nem 200%-on koncentrálok közben... ez "csak" egy szaros GT2 autó...
Eközben az M3 GT2 AC-ben iszonyú élvezetes, pedig azzal se könnyű gyorsan menni. Sajnos ugye tök más autókról beszélünk, így az összehasonlítás némileg irreleváns, ámbár az ISI nem végezhetett nagyon szar munkát, mert köridőben hasonlót tudtam menni mindkettővel (tehát a pálya és az autó teljesítménye elvileg rendben van - gondolom). Bár nagyon tré az a Silverstone minimum grafikán, meg a nyomvonal se stimmel teljesen, de hát ez van. Viszont egy kicsit nem értem, hogy miért kizárólag egy gumi (+esős) van az autóhoz, a valóságban nem használtak többfélét? AC-ben van vagy négy.

A user modokkal amúgy azért vagyok szkeptikus, mert az ISI váltig állítja, hogy márpedig a gyári tartalom annyira tuti, hogy csak na és mellesleg az alap setup szintén a valósnak felel meg. Csak azt nem értem, akkor miért használhatatlan szinte mindegyik? Mert akkor felmerül az emberben a kérdés, hogy nincs valami gebasz ott a fizikai motor körül? Én nem tudom ki segíti őket akkor, amikor tényleg le kell tesztelni egy autót, de Kunos gyártmányai sokkal de sokkal jobban emlékeztetnek arra, amit tévében lát az ember, illetve amit vár egy versenyautótól. Ők meg aztán tényleg odatelepültek egy versenypálya közepére, hogy 1st hand tapasztalatuk is legyen.

Valaki mondhatna egy olyan modot rF2-höz (mondjuk linkkel), amire sokan azt mondják, hogy tényleg jó, valósra erőteljesen hasonlító és meg is tudja saját tapasztalatból erősíteni mindezt. Mert őszintén, nem szívesen próbálnék ki valami több száz megás cuccot, amiről aztán kiderül, hogy egy sínszutyok vagy egyéb téren fos.
rF2-ről már gyakorlatilag lemondtam, de ha mégis van ilyen, azért az érdekelne. Egyetlen modot tudtam régebben, az a Lola historic cucc, az tényleg jó volt, amikor megjelent, de így ennyi.
Az ISI féle historic borzalomból nem kérek. Annál még a 145-ös gumikon futó R5-ösöm is jobban tapad. biggrin
Főni

Roland KovácsDátum: Szombat, 2014.08.09, 20:33 | Üzenet # 87
KoRola

Én legutóbb ezt próbáltam
Az rF2 kezd jó irányba haladni és ez az Online szervereken is meglátszik!

Az üzenetet módosította KoRola - Szombat, 2014.08.09, 20:43
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.09, 21:48 | Üzenet # 88
NeuroKösz a részletes leírást és linket.
Főni

Roland KovácsDátum: Vasárnap, 2014.08.10, 10:57 | Üzenet # 89
KoRolaSajnos átfogó leírást nem tudok adni. Mivel fogalmam sincs, hogy viselkedik egy V8-as versenyautó a valóságban. Amit írnék az egy szubjektív vélemény lenne amit simán meglehetne cáfolni. Ezt pedig nem akartam vagyis nem akartam ebből is vitát gerjeszteni. Linket pedig azért nem adtam mivel fogalmam sincs honnan lehetne letölteni böngészőn keresztül.(igazából nem is néztem utána). Az rF2 hasonlóan a Counter-Strikehoz automatikusan letölti a hiányzó tartalmakat a szerverről. Én is így szereztem be és ok mást is!
Nekem amúgy kezd tetszeni az rF2 de az AC-vel sincs gondom. Leszámítva azt, hogy ameddig nincs benne törés/sérülés nem igazán tudom komolyan venni!
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2014.08.10, 11:27 | Üzenet # 90
NeuroAz remek, csakhogy nekem nincs multim, ahogy említettem. És már csak azért se lesz (az említetteken felül), mert alkalmatlan a mobilnet egy nagyobb mezőnyhöz.

Azzal nem fogok vitatkozni, amit nem is ismerek... de szerintem az rF1-es ORSM V8 mod remek összehasonlítási alap. Az elmondások alapján az egy nagyon jól összerakott mod a szimuláció oldalról is.
Főni

Kiss MátéDátum: Péntek, 2014.08.15, 22:03 | Üzenet # 91
NeuroAdtam egy utolsó utáni esélyt a játéknak. Kipróbáltam Nord-ot, az újat. Hányadék. biggrin

Maga a pálya persze jó, sőt kifejezetten tetszik, hogy mostani állapotra hozták és a kinézete is rendben van alapvetően. Csak épp élvezni nem lehet rajta a vezetést. Ez lehet az autók hibája, sőt, szerintem csakis az. Kár, mert így sokadjára se gondolom azt, hogy bármi is változott volna azóta, hogy letettem a stuffot.

Megtaláltam közben a V8-at, kipróbáltam, de attól sem ájultam be.

Szerintem ez a leadig simulatornak nevezett valami egyszerűen fos. Nem lehet benne élvezni igazán semmit. Minden pillanatban azt akarja elhitetni velem, hogy egy utolsó kis senki vagyok és vért kell izzadnom azért, hogy valami közepes szintűnek éppen csak nevezhető eredményt elérjek.

Már megint AC-val fogok jönni, de az nem ilyen. Az vigyort csal a képemre. És hiába vagyok benne ugyanolyan nyomorék (mert ha megnézem a nemzetközi, de akár a hazai hotlap táblázatokat, akkor bizony ez az igazság), közben elhiszem magamról, hogy mekkora atompro vagyok és az érzés is ugyanaz. Pedig nem.

De most rájöttem, hogy ez a nagy különbség a két cucc között.
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 10:17 | Üzenet # 92
NeuroHeh, erre pont ma jön ki az 1.4x update az összes GT autóhoz. Na jó. Adok nekik egy utolsó utáni utáni esélyt, bár a leírás alapján (less downforce, phuck dat) az összes csak még izzasztóbb lehet, bár állítólag hegesztettek az alapsetupokon is.

Megnézem a 370Z-t is, az egy jó autó volt régen.
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 10:58 | Üzenet # 93
NeuroHát höh... VÁLTOZÁS van... El sem hiszem. Mind a Corvette (különösen a 2010-es motorral, de a régivel se olyan vadparaszt), mind a Camaro egy élvezhető autóvá változott. Ilyen tényleg van vagy csak álmodom? shok biggrin
A setuphoz ahogy néztem nem nagyon nyúltak, egyszerűen a gumi tök másképp viselkedik érzésem szerint. De nagy sebességnél is van végre tapadás és nem szállok el a retekbe random.
Erre nem számítottam.

Viszont a Nissan valamiért olyan, mintha folyton taknyon menne. Az nem jön be annyira, mint régen (jobban belegondolva, lehet, hogy akkor is olyan volt és csak azért tetszett, mert vezethető volt a többihez képest).
Főni

Roland KovácsDátum: Szombat, 2014.08.16, 18:08 | Üzenet # 94
KoRolaÉn mondtam ,hogy alakul ez, mégis lelettem szólva. Na mindegy, nem baj ha van konkurenciája a másiknak.
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2014.08.16, 18:23 | Üzenet # 95
KaraDaniNa majd ránézek, hogy optimalizáltak-e valamit, vagy úgyanúgy játszhatatlan 3 monitoron biggrin Amíg a gépigényét nem rakják rendbe addig nálam úgyis tárgytalan, mert az egy fél éve amikor utóljára néztem még mindig vicc kategória volt.
Csíter

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 20:17 | Üzenet # 96
Neuro
Idézet KoRola ()
Én mondtam ,hogy alakul ez, mégis lelettem szólva.

Az a baj, hogy Magyarországon az emberekkel nem lehet vitatkozni, mert érvelni nem tudnak/akarnak, ráadásul azt hiszik, hogy vita = veszekedés (jellemzően azért, mert pillanatok alatt személyeskedéssé fajul, de nem hiszem, hogy én el szoktam menni ebbe az irányba).

Én nem szóltam le senkit, csak a játékot és le is írtam, hogy mi bajom van vele. A historic ISI content már eddig is 1.4x verzió volt, azok szerintem szutykok továbbra is, az elsőkerekes Hondától meg konkrétan hányok, az szerintem még GRiD-ben is élvezetesebb biggrin . De a GT kocsiknak nagyon jót tett az update és kicsit utánaolvasva, úgy tűnik, hogy a community véleménye is nagyjából egyöntetűen ez (kivéve egy-két vérfanatikust, akik szerint igenis kezelhetetlennek kell lennie mindennek, ami gurul és csak a Kiválasztottak képesek vezetni őket).

Dani, szerintem a gépigény amúgy nem változott túl sokat, úgyhogy arra ne számíts, hogy max grafikán jól fog menni triple screenen. biggrin
Főni

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2014.08.16, 22:06 | Üzenet # 97
KaraDani
Idézet
Dani, szerintem a gépigény amúgy nem változott túl sokat, úgyhogy arra ne számíts, hogy max grafikán jól fog menni triple screenen.

Maxról szó sincs, de eddig full minimumon se volt általában játszható. Attól tekintsünk el, hogy úgy mennyire hányadékul nézett ki, de cserébe akadozott is smile
Csíter

Farkas ZsoltDátum: Szombat, 2014.08.16, 22:41 | Üzenet # 98
WolfÉn csak a demot próbáltam viszont azt 2 gépen mert közben volt egy komplett gépcserém.
Annyi még hozzá, hogy a demot is változtatták.

A régi gépemen játszhatatlan volt pedig az sem volt nagyon gagyi. Phenom II x4 + HD 7790 + 4 giga ram.

A jelenlegi gépemen szépen szalad. FX6350 + R9 270X + 8 giga ram.

Nem értem, hogy ha már raktak bele változó időjárást akkor miért nem lehetett normálisan megcsinálni. Gusztustalan ahogy kinéz az eső. Tudom, hogy szimulátor és nem ez a lényeg na de kérem szépen, 2014 van.

Egyébként ez a Honda egész jó ami a demoban van. smile
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2014.08.16, 23:18 | Üzenet # 99
Neuro
Idézet KaraDani ()
eddig full minimumon se volt általában játszható.

Ha nem fogysz ki memóriából, akkor talán most már úgy jó lesz/lenne. biggrin
Főni

Roland KovácsDátum: Hétfő, 2014.08.18, 19:21 | Üzenet # 100
KoRolaHétvégén meg ma is nyomtam pár versenyt az ISR public (BES mod) szerverén. Korrekt ellenfelek, jó versenyek egyelőre élvezem.

itt találni rF2-re ezt-azt: http://www.racedepartment.com/forums/rfactor-2.68/ wink
Vezér-őrnagy

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » rFactor 2
Oldal 2 / 3«123»
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz