Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Csütörtök, 2017.09.21]
Oldal 14 / 32«1212131415163132»
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Általános csevegő
Általános csevegő
Kiss MátéDátum: Szombat, 2011.06.11, 11:54 | Üzenet # 1
NeuroIde jöhet minden, de elsősorban az rFactorral, saját versenyeinkkel és a honlappal kapcsolatban!
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Sándor CsihaDátum: Szerda, 2013.01.16, 11:25 | Üzenet # 651
AMD_ok
Idézet (Neuro)
A rajtnál ha valaki bemegy teljesen jobb szélre, át a záróvonalon, ami a boxutca kivezető vonala (és ez elvileg szabályos), akkor a kanyar előtt pár méterrel vágásért büntet a játék

Megnéztem,ami nekem van, de az is ezt csinálja, nem is tudtam róla (az este kipróbáltam)... angry

Így sajnos én nem tudok ilyet biztosítani
Alezredes
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 124

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.01.16, 21:21 | Üzenet # 652
NeuroNa mind1, ha nem lesz jó verzió, majd kitalálunk valamit. Azért kihagyni csak nem kellene... max, a rajtra hozunk egy szabályt, hogy a záróvonalat átlépni tilos, aztán kész. smile

Más: elkezdtem készíteni - egyelőre továbbra is Excelben - egy új statisztikát. A jelenlegi érdekes meg minden, de nem túl informatív a relatív teljesítményeket illetően. Mert az jól néz ki, hogy én. pl majd' 80%-ában a versenyeimen dobogóra állok, de ettől még lehet, hogy a maradék 20-ban meg kiestem (nem, de lehetne biggrin ). És ugyanakkor akinek nincs ekkora aránya, az is szerepelhet jól, de most mégis úgy látszik, hogy én meg Dani szarrádomináljuk a mezőnyt.

Még az is lehet, hogy így van, de a lényeg, hogy igyekszem összehozni egy "index"-et, ami a legutolsó 50 verseny alapján osztályoz 0 és 100 között. Beleszámít az, hogy hány résztvevő volt a versenyen, milyen helyezést ért el a játékos, illetve számítanak a kvalifikációk is. Természetesen a verseny súlyosabb, itt egyelőre 5:1 aránnyal számolok a verseny javára. Így a cucc legvégén kijön egy szám az említett intervallumban. Ha valaki minden versenyt és kvalit megnyer, akkor lehet 100-as. Nem árulok el nagy titkot, hogy ennek a közelében nem lesz senki. smile
Viszont aki mindig utolsó, az nem lesz 0-s. 0 csak akkor lehet valaki, ha minden versenyén kiesik és egyetlen kvalifikáción sem fut mért kört.
Mivel a résztvevők száma számít, ezért jobban megnyomja felfelé egy olyan verseny az indexet, ahol sokan indultak, ugyanígy lefelé kevésbé számít, ha valaki kis létszámnál lett utolsó.

A versenyek típusát is figyelembe veszem, így jelenlegi állás szerint a korábbi és aktív bajnokságok futamai szorzót kapnak 1 és 1.5 között. Nyilván az egy nem érdekes, de pl. a DRM másfeles szorzóval megy, illetve a TFTC is 1.1-esre állítottam (a 2.0 verzió viszont 1.0 lesz). A HGT egyes autói 1.2 és 1.3 közt változnak, a Procar is 1.3 szorzóval ment (illetve a jövőben is ennyivel fog).

Tehát számít, hogy ki milyen sorozatokban vesz részt. A nehezebb esetében lehet javítani, akár úgy is, ha kisebb a létszám.

Azért döntöttem úgy, hogy az utolsó 50 versenye számítson mindenkinek, mert ha valaki fejlődik, az jobban megmutatja azt. Míg, ha valaki sokáig botladozik, annak sokkal több idő kellene ahhoz, hogy miután belejött a dolgokba, az index is megmutassa azt. 50 verseny az nagyjából lefed egy teljes évet itt nálunk, úgyhogy azt hiszem ez kb. megfelelő, de persze akármikor lehet állítani rajta - lehet, hogy a teljes indexet is melléteszem valamikor. Na ennyi. smile

Igen, a vcrc miatt jutott eszembe, de a számítási módszer eléggé más (mondjuk már nem tudom, hogy ők hogy csinálják, meg a képletet akkor se értettem meg, amikor közzétették biggrin ).
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.01.16, 21:25 | Üzenet # 653
NeuroEgyelőre a saját indexem van meg és Sanyié. Nem mondom meg, hogy melyik mennyi. biggrin
Főni

Sándor CsihaDátum: Szerda, 2013.01.16, 22:18 | Üzenet # 654
AMD_okAkkor mar ertem,honnan volt ez a modszer ismeros.... biggrin

Es ezzal majd a kesobbiekben a sorozatokba belepes felmeno rendszeret is ahhoz hasonloan meg akarod valositani, vagy csak egy "szimpla" mutato lesz, hogy ki milyen stattal rendelkezik itt?

Az üzenetet módosította AMD_ok - Szerda, 2013.01.16, 22:20
Alezredes

Farkas ZsoltDátum: Szerda, 2013.01.16, 22:27 | Üzenet # 655
Wolfsurprised Kíváncsian várom.
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 438

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.01.16, 22:57 | Üzenet # 656
NeuroNem akarok ezzel senkit kizárni sehonnan, ilyen jelentősége nem lesz. smile
A szorzóval csak a nehézség miatt számolok, mert mondjuk egy 11 fős DRM győzelem szerintem nem egyenértékű egy 11 fős TFTC győzelemmel a modok nehézségi különbségei miatt. Ezért a DRM hangsúlyosabb szerepet kap. Ugyanígy lesz a Procarnal is.

A rendszer nem tökéletes, mert ha valaki kiesik a TFTC-ben, az kevésbé húzza lefelé is az indexet, pedig ennek talán fordítva kellene lennie, hiszen a DRM-ben kiesni úgymond kisebb hiba, a nehézsége miatt. Így ebben van némi rizikó (de ez a mostaniak szerint sincs másképp, sokan a DNF-ek egy részét DRM-ben szerezték) úgymond, de az index végülis nem azért van, hogy bármi szerepet adjunk neki, hanem csak érdekesség. Illetve a mostaniak szerint majd a sorozatoknak külön-külön is megcsinálom az egyéni statisztikát, hogy legyen "tiszta" eredmény is.
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2013.01.16, 23:30 | Üzenet # 657
NeuroBár így egy kicsit jobban belegondolva ez nem is baj, hiszen ha valakinek túlságosan lerontja az indexét egy nagyobb bajnokság, akkor abból az látszik, hogy túl "nagy falat" a cucc. Már persze, ha nem csak peches az illető, mert azt nem mutatja meg. smile
Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2013.01.17, 14:45 | Üzenet # 658
NeuroNna... elkészült. wink
Főni

Dávid ÁbrahámDátum: Csütörtök, 2013.01.17, 22:35 | Üzenet # 659
TigerbootÍgy már annyira nem is vagyok gázos biggrin viszont Mateo atyával valamit kezdeni kell...

O==00==O
Dr. Keresztbemegyek
Csoport: Barátok
Üzenetek: 267

Sándor CsihaDátum: Csütörtök, 2013.01.17, 23:24 | Üzenet # 660
AMD_okTalaltam egy masik Hringet, talan ez jo, nekem nem csinalta, nezd meg:

https://dl.dropbox.com/u/55059373/Hungaroring.rar
Alezredes

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.01.19, 02:40 | Üzenet # 661
NeuroPedig úgy néz ki, hogy ez is csinálja... wacko
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2013.01.19, 12:16 | Üzenet # 662
NeuroViccet félretéve tényleg módosítok kicsit a statisztikán, mert mégse jó ez, hogy nem egyforma súllyal esnek bele a dolgok. Így alapvetően nem mondja meg reálisan, hogy kinek mi a teljesítménye, mert a DRM jópáraknál nagyon lehúzza, ami ugye nehézsége miatt azér nem annyira vészesen rossz teljesítmény, ha valaki kiesik idő előtt. Márpedi a szorzó nem csak a győzelemre érvényes (ami így nagyon sokat ér), hanem a kiesésre meg az utolsó helyre is (ami így szintén "sokat" ér). Ezért is csináltam meg külön sorozatonként is a statisztikát, mert úgy nem számít a szorzó.
Az talán jobb megoldás lesz, ha mindennek 1-es szorzója lesz (azaz nem lesz semmi), de a fun futamok és kupák, illetve bemutató kupák csak felessel mennek, hogy ez kevésbé számítson az összetettbe. De remélem ettől függetlenül sem emiatt teszi valaki függővé, hogy hol indul majd a jövőben. Olyan 10-12 futamtól kezdve nagyjából komolyan is lehet venni a statot. 2-3-nál még nem. Eredetileg nem is voltak benne 10 alatt a nevek, végül azért dobtam oda, hogy többnek látszódjon a liga létszáma... :D
Főni

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 13:08 | Üzenet # 663
NeuroERRE azért reflektálnék pár szóban, mert... mert tipikusan az a fajta hozzáállás, amitől az agyf*szom spriccel. Mi az, hogy "nem akarok beleszólni"? A bajnokság arról szól, hogy versenyzünk mindannyian és a végén valaki ilyen-olyan helyezést ér el... tökmind1, hogy melyik futamról van szó. Nem az utolsó futam szól bele a végeredménybe, hanem az összes. Mert, ugye, említhetném a bombázást AVUS-on, az is beleszólt abba, hogy Peti ne legyen ott győztes. Akkor most miért számít az, hogy esetleg kit ütsz ki? Ez, hogy nem jössz el, az ugyanúgy beleszólás, mert akkor másra kell figyelniük esetleg a többieknek, más lehet a végeredmény. Oda kell figyelni, nem kiütni a másikat, amit lehet, azt pedig ki kell nyomni a kocsiból és ha a dobogóesélyes nem tud megelőzni, akkor így járt. Ez nem "beleszólás". Erről szól a verseny. Ha meg eleve lassú vagy, akkor nem is értem mi lenne a beleszólás a dologban, ha elvagy hátul. Ezt a hiányzást egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni.
Főni

Farkas ZsoltDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 13:36 | Üzenet # 664
Wolf
Idézet (Neuro)
Ezt a hiányzást egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni.

+1
Vezér-őrnagy

Fábián RolandDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 14:22 | Üzenet # 665
00roli00Egyetértek....
Alezredes
Üzenetek: 147

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 17:20 | Üzenet # 666
NeuroÍme a megaupload utódja: LINK
Főni

Módos AndrásDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 21:28 | Üzenet # 667
MobyDickcsak egy szerencsétlen útakadály lettem volna minden lekörözésnél. jobbnak láttam hagyni az egészet.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 455

Roland KovácsDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 21:38 | Üzenet # 668
KoRolaattól, hogy valaki még egy körön gyors. az nem azt jelenti, hogy végig is tud menni 1 órán keresztül azzal a tempóval. a mai futam is egy jó példa volt erre!
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 257

Módos AndrásDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 21:46 | Üzenet # 669
MobyDickno, akkor több ilyen nem lesz részemről. akármilyen időt is futok, ha tudok indulni, indulok. ez egész biztos.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 21:47 | Üzenet # 670
WolfEz a jó hozzáállás. ok
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 21:52 | Üzenet # 671
NeuroAmúgy meg tökmindegy, hogy mennyire gyors valaki, ha közben van egy versenyzési kultúrája. Alapvetően nem a lassú pilótákkal van a baj, hanem azokkal, akik még önmagukra is veszélyesek. Ez köridőtől - egy bizonyos szintig - független. Egy ilyen hosszú pályán, ezekkel a vasakkal 5 mp nem olyan sok lemaradás ebben a tekintetben. Ha mondjuk 2:34-et tudtál volna csak menni, akkor azt mondom, hogy oké. De így... kicsit több önbizalmat! wink
Főni

Módos AndrásDátum: Vasárnap, 2013.01.20, 22:02 | Üzenet # 672
MobyDickrendben. és kösz a bíztatást!

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Peter PocsikDátum: Hétfő, 2013.01.21, 17:54 | Üzenet # 673
InHellGratulálok mindenkinek, a DRM bajnokin elért eredményéért! Gratula Neuro az első helyért!
Szép volt srácok!
Én nagyon élveztem. happy
Őrnagy
Üzenetek: 95

Módos AndrásDátum: Hétfő, 2013.01.21, 20:24 | Üzenet # 674
MobyDickén is gratulálnék mindenkinek; nem egyszerű mod, nem egyszerű pályákkal. remélem még visszaköszönnek a DRM autói vmikor.

900° & 720° maniac
Vezér-őrnagy

Roland KovácsDátum: Szombat, 2013.01.26, 21:18 | Üzenet # 675
KoRolaGrat srácok. Én személy szerint nagyon megszerettem ezeket a vasakat illetve magát a módot. Eleinte nem is akartam indulni a bajnokságon, Most, hogy véget ért kicsit hiányérzetem is lett. Remélem nem örökre búcsúzunk a módtól. Még egyszer is szeretnék gratulálni Máténak az első helyért. Illetve mindazoknak a pilótáknak akik eljártak a futamokra és "kisebb ill. nagyobb sikerrel" teljesítették azt.

Hozzáadva (2013-01-26, 19:18)
---------------------------------------------
Valaki tudna adni linket a TCL-hez. Ugyanis sehol nem találom a gépemen. Szeretnék vele egyet csapatni.

Az üzenetet módosította KoRola - Kedd, 2013.01.22, 19:23
Vezér-őrnagy

Farkas ZsoltDátum: Vasárnap, 2013.01.27, 21:03 | Üzenet # 676
Wolf
Csatolások: 9744087.jpg(139Kb)
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2013.01.28, 01:03 | Üzenet # 677
NeuroAz volna a kérdésem, hogy mit szólnátok egy új "hotlaps"-hoz, ami kb. így néz ki:

http://vxracing.de/vmliveview/monitor.php

Ennek a publikus verziója egy kicsit butább, pl. nem tudja megjeleníteni a térképet (csak egy csíkot, ami a pályát jelképezi, úgy, mint a beépített rF hud), illetve nehezen visszanézhetőek a korábbi pályák (ezt talán meg tudom oldani úgy, ahogy a mostani van). Előnye, hogy a live sessiont valamivel pontosabban mutatja, illetve ez mutat szektoridőket is - amit többen hiányoltak már.

Illetve ezen kívül valamivel bumfordibb, de több infót tartalmazó fényújságja van és mutatja azt is, hogy a szeró online vagy offline, ha kirakom egy kis ablakba. + nem mellékesen rF2-vel is működik, ami később hasznos lehet.
Főni

Barnabás GáncsDátum: Hétfő, 2013.01.28, 08:52 | Üzenet # 678
KinGBJónak tűnik a puding majd megmondja. biggrin
Láthatlatan
Üzenetek: 52

Farkas ZsoltDátum: Hétfő, 2013.01.28, 10:04 | Üzenet # 679
WolfNekem tetszik. Egy kicsivel több infót mutat, smile
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2013.01.28, 11:35 | Üzenet # 680
KaraDaniNem roosz, az hogy vannak szektor idők az jó, meg hogy rF2 kompatibilis, a live timing rész szerintem nem sokmindenkit érdekel biggrin

Engem még az érdeklne, hogy ez miféle endurance race, és mi mé nem vagyunk ott? tongue
Csíter
Üzenetek: 505

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2013.01.28, 12:43 | Üzenet # 681
NeuroEz olyanféle szerintem, hogy folyamatosan köröznek az AI-k, hogy bemutassák a liveview képességeit. biggrin A cucc nem csak a live sessionről mond többet, de a visszanézhető hotlapsban is mutat szektorokat. wink

Ami - számomra - nagy előnynek tűnik még, hogy "rendes" webszerver kell hozzá és adatbázisban tárolja az adatokat. Így sokkal könnyebb időt törölni vagy egyáltalán belenyúlni, ha kell. Plusz nem mellesleg a webszerver képességei is jól jöhetnek (pl. php, nem csak plain html és nem b*zi java, mint a mostani hotlapsnál, ami ráadásul egy idő után iszonyúan belassul, ahogy nő az xml, amiben az adatokat tárolja)
Főni

Sándor CsihaDátum: Hétfő, 2013.01.28, 13:27 | Üzenet # 682
AMD_okA fentebb említett elönyök miatt akkor kérnénk szépen beállítani majd a szerveren alkalom adtán nyam
Alezredes

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2013.01.28, 14:07 | Üzenet # 683
KaraDaniIgen láttam, hogy a visszanézhetőn is van szektoridő, azért is írtam hogy az jó.

Akkor meg amúgy találjál már valami fain 24h racet, amin 3 fős csapatban elindulhatunk biggrin
Csíter

Peter PocsikDátum: Hétfő, 2013.01.28, 16:44 | Üzenet # 684
InHellTámogatom én is, tetszene az új hotlaps.
Hmm jó is lenne 29-en online egy szerveren. happy
Őrnagy

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2013.01.28, 16:51 | Üzenet # 685
KaraDaniAI-kat mi is tudunk berkani biggrin Nem is lenne hülyeség csábításnak, hogy jól nézzen ki tongue
Csíter

Módos AndrásDátum: Hétfő, 2013.01.28, 18:39 | Üzenet # 686
MobyDick
Idézet (KoRola)
Valaki tudna adni linket a TCL-hez. Ugyanis sehol nem találom a gépemen. Szeretnék vele egyet csapatni.

ez nem a teljes TCL, hanem a Touring Masters:

http://filessearcher.com/File/befhld8eompg#

ez már a 2.9-es verzió, viszonylag hamar lejön. javítottak a hangokon, ami sztem az egyetlen negatívuma volt a 2.8-nak. A teljes TCL nincs meg, de úgy tudom hogy annyi a különbség, hogy a TM-ben kevesebb festés közül választhatunk, ezen kívül optimalizálták liga-versenyekhez az eredeti modot. több info itt: http://www.racedepartment.com/forum....d.42809

Hozzáadva (2013-01-28, 16:39)
---------------------------------------------
Idézet (Neuro)
Az volna a kérdésem, hogy mit szólnátok egy új "hotlaps"-hoz, ami kb. így néz ki:

http://vxracing.de/vmliveview/monitor.php

nekem is tetszene ok

900° & 720° maniac

Az üzenetet módosította MobyDick - Hétfő, 2013.01.28, 18:48
Vezér-őrnagy

Roland KovácsDátum: Hétfő, 2013.01.28, 18:59 | Üzenet # 687
KoRolaKöszi András! Életet mentettél, egyelőre ez is megfelel, De jó lenne a teljes TCL.

Máté: Támogatom az új Hotlapsot, ha az megfelelően (bug mentesen) működik!
Vezér-őrnagy

Dávid ÁbrahámDátum: Hétfő, 2013.01.28, 19:47 | Üzenet # 688
TigerbootKellemes öltet Mateo atya biggrin

O==00==O
Dr. Keresztbemegyek

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2013.01.28, 19:51 | Üzenet # 689
NeuroTCL fent van a letöltések között egy ideje...
Főni

Roland KovácsDátum: Hétfő, 2013.01.28, 20:08 | Üzenet # 690
KoRolaTudom Neuro! Onnan viszont nem tudom letölteni.
Vezér-őrnagy

Pesti GyulaDátum: Kedd, 2013.01.29, 12:33 | Üzenet # 691
gyusziSziasztok!
Egy ideje nem tudok részt venni a liga életében,és beláthatatlan ideig sajnos nem is fogok,mert külföldre megyek dolgozni.Örülök hogy a részese lehettem ennek a jó kis csapatnak,és sok sikert kívánok mindenkinek!!!
Hadnagy
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 59

Farkas ZsoltDátum: Kedd, 2013.01.29, 12:40 | Üzenet # 692
WolfMár megint csak fogyunk cry de azért persze sok sikert odakint. A kormányoddal mit csinálsz. biggrin
Vezér-őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.01.29, 12:42 | Üzenet # 693
NeuroEMBEREK! HA NEM MŰKÖDIK EGY LETÖLTÉS SZÓLJATOK RÓLA! NEM ELŐSZÖR TAPASZTALOM AZT, HOGY VALAKINEK NEM MEGY ÉS ELKEZD A FÓRUMBAN LETÖLTÉSÉRT KÖNYÖRÖGNI, DE NEKEM NEM SZÓL, HOGY MEGHALT EGY LINK.

Így max. azt érjük el hosszú távon, hogy egy link se fog élni és feleslegessé válik a letöltés menüpont. Ugye teszünk annyit egymásért és az oldalért, hogy az ilyeneket jelezzük a Kedves Adminnak? smile
Főni

Farkas ZsoltDátum: Kedd, 2013.01.29, 12:45 | Üzenet # 694
WolfMivel Kedves Admint nem ismerünk biggrin így csak neked tudjuk jelezni. biggrin Én szólni fogok ha belefutok halott linkbe. Igérem. biggrin
Vezér-őrnagy

Dániel KaragityDátum: Kedd, 2013.01.29, 13:00 | Üzenet # 695
KaraDaniSok szerencsét Gyuszi smile

Wolf: egyetértek, szerintem egy kedves adminnak szólna mindenki, de hát hol talál itt bárki olyat? tongue
Csíter

Peter PocsikDátum: Kedd, 2013.01.29, 14:42 | Üzenet # 696
InHellSok sikert Gyuszi. ok
Wolf <---banned
KaraDani <---banned
Őrnagy

Kiss MátéDátum: Kedd, 2013.01.29, 15:29 | Üzenet # 697
Neuro
Főni

Roland KovácsDátum: Kedd, 2013.01.29, 18:44 | Üzenet # 698
KoRolaRendben.Akkor legközelebb jelzem feléd a hibás linket.
Vezér-őrnagy

Dávid ÁbrahámDátum: Kedd, 2013.01.29, 22:30 | Üzenet # 699
TigerbootKellet nekem tv-t néznem 2 órán keresztül pont kifogtam a legtirpákabb reklámot avagy: "mi kell az autóhoz hogy audi legyen?" ettől szolidan eldurrant az agyam biggrin ekkora arcoskodást még nem láttam, fordítva még érhető lenne, de így fúj... wacko

O==00==O
Dr. Keresztbemegyek

Dániel KaragityDátum: Kedd, 2013.01.29, 23:12 | Üzenet # 700
KaraDaniBezzeg, ha ez BMW reklám lett volna, úgy reklámoznád, hogy mekkora király reklámot találtál tongue
Csíter

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Általános csevegő
Oldal 14 / 32«1212131415163132»
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz