Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Csütörtök, 2017.09.21]
Oldal 10 / 32«12891011123132»
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Általános csevegő
Általános csevegő
Kiss MátéDátum: Szombat, 2011.06.11, 11:54 | Üzenet # 1
NeuroIde jöhet minden, de elsősorban az rFactorral, saját versenyeinkkel és a honlappal kapcsolatban!
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2012.08.25, 17:38 | Üzenet # 451
KaraDaniNekem eddig a Ford jön be a legjobban, van még valaki így ezzel? biggrin
Csíter
Csoport: Barátok
Üzenetek: 505

Pesti GyulaDátum: Szombat, 2012.08.25, 22:19 | Üzenet # 452
gyusziNálam is nagy favorit smile
Hadnagy
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 59

Dávid ÁbrahámDátum: Szerda, 2012.08.29, 10:43 | Üzenet # 453
TigerbootNem bírtam magammal kellet már valami igazi autó. crazy

episode 2 biggrin

O==00==O

Az üzenetet módosította Tigerboot - Szerda, 2012.08.29, 12:40
Dr. Keresztbemegyek
Üzenetek: 267

Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.08.29, 14:42 | Üzenet # 454
NeuroFuu bameg... jövőre dobjunk már össze erre, Róland meg majd kalauzol, ő tud németül... biggrin

Főni

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.08.30, 17:03 | Üzenet # 455
NeuroAmúgy, ha sikerülne még legalább 4-5 állandó tagot toborozni, simán beléphetnénk az MSZLK-ba (Magyar Szimulátoros Ligák Közössége), ami kb. egy nagyságrenddel nagyobb ismeretséget jelenthetne számunkra. Gondolom nem kell elmagyaráznom, hogy ez mekkora lépés volna, mert onnantól minden infó, ami elérhető rólunk, kikerülne egy olyan oldalra is, a RacingZone-ra (hetente többször, pl. versenyeredmények, akármik), amit naponta kb. 7-800-an látogatnak. Csak jó volna már kilépni erről az "árnyékos" oldaláról a szimes vagy legalább rFactoros világnak. biggrin (mondhatni rohadtul ideje volna így több, mint egy év után, miközben anélkül, hogy fikáznék másokat, nem hiszem, hogy a színvonallal, amit most képviselünk - ide értve nagyjából mindent - probléma lenne)
Főni

Roland KovácsDátum: Csütörtök, 2012.08.30, 19:13 | Üzenet # 456
KoRolaSziasztok!

Írnék egy rövid bemutatkozást, hogy ne legyek ismeretlen előttetek!
Kovács Roland (KoRola), 24 éves vagyok. Szimulátoros múlttal nem rendelkezek, sőt online eddig csak a Ti szervereteken gurultam. Isten igazából az NFS szériákkal kezdtem az egészet. Egy idő után aztán többre vágytam, ekkor kerültek előtérbe a szimulátor jellegű játékok mint pl: a Simbin játékai és az ISI fejlesztései. Offline már bennem van jó pár kör. Így arra gondoltam talán próbálkozhatok online is! Sok oldalt nézegettem ahol indulhatnék de végül ide jutottam. Hogy miért is?! Tennék fel a kérdést sokan. Talán azért mert ahogy böngésztem az oldalatok és látva a korábbi bajnokságaitok. Észrevettem, hogy a legtöbb mod-nál nincs semmi assist lehetőség. Mindig is így szerettem volna versenyezni ahol a tudás és a sok gyakorlás mutatkozik. Nem pedig a teligáz/ padlófék szindróma. A zárt kasztnis bajnokságokat jobban szeretem mint a formula jellegűt!
Jelenleg egy Logitech G27 típusú kormányt tekerek amit fél éve vásároltam. Ha az időm engedi szeretnék indulni majd a bajnokságban is! Röviden ennyit szerettem volna írni. Lehet mosolyogni .... smile
Vezér-őrnagy
Csoport: Ellenőrzöttek
Üzenetek: 257

Kiss MátéDátum: Csütörtök, 2012.08.30, 19:23 | Üzenet # 457
NeuroNocsak... szimpatikus ez a hozzáállás. Mindenképpen megmosolyogtató, de a jó értelemben. smile
Nem gondoltam volna, hogy most kezdtél online, de örülök, hogy itt lyukadtál ki. wink
Főni

Sándor CsihaDátum: Csütörtök, 2012.08.30, 23:27 | Üzenet # 458
AMD_ok
Quote (KoRola)
Sziasztok!

Írnék egy rövid bemutatkozást, hogy ne legyek ismeretlen előttetek!

Üdv nálunk (ill a Főninél :D), érezd jól Magad itt, remélem, megtalálod a számításod wink és jókat fogunk együtt gurulni! (a hotlaps alapján inkább Főniékkel fogsz, mint velem friends )

Az üzenetet módosította AMD_ok - Csütörtök, 2012.08.30, 23:28
Alezredes
Üzenetek: 124

Dániel KaragityDátum: Csütörtök, 2012.08.30, 23:35 | Üzenet # 459
KaraDaniÜdv, remélem jól fogod érezni magad! smile És köszönjük a korrekt bemutatkozást ok
Csíter

Peter PocsikDátum: Péntek, 2012.08.31, 00:50 | Üzenet # 460
InHellÜdv köztünk KoRola!
Őrnagy
Üzenetek: 95

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.09.01, 00:26 | Üzenet # 461
NeuroToltam egy hetet a bajnokságok kezdésén, mert a TFTC mini után lesz egy kis káosz a festések meg a patch miatt (akárhogy magyarázzátok, lesz, mindig van biggrin ), meg ha netán elrontanám, legyen fellélegeznivaló idő a javításhoz. Tehát 09.23-án még nem indul a bajnokság, csak 30-án. Ide kellene valami fun futamot tenni. Ötletek? smile
Főni

Dávid ÁbrahámDátum: Szombat, 2012.09.01, 00:58 | Üzenet # 462
TigerbootÖtlet? hajaj biggrin Nos akkor: citroen 2cv2 igazi fun lenne xD '92 DTM, esetleg egy újabb VFTS csata vagy BMW 2002 persze HGT-s vagy abból valami jó féle bár mind az smile toyota ae86 ohh és Üdv KoRola smile
Szóval valami retro legyen azért még is csak azok az igazi vasak. happy

O==00==O
Dr. Keresztbemegyek
Üzenetek: 267

Sándor CsihaDátum: Szombat, 2012.09.01, 01:27 | Üzenet # 463
AMD_okAz összes futam tolódik 1 hetet, vagy csak az első? Mert nekem(nekünk) sógival ez nagyon jól jön, a másik ligával igy nem 1 napon lennének a futamok biggrin

Revidiálom magam: látom már, hogy javítottad az összest, így utólag is köszönjük friends

Ötlet: a DTM-et én is komálnám, ha lehetne cool , mondjuk valami autentikus F1 pályán (pl: Interlagos bb )

Az üzenetet módosította AMD_ok - Szombat, 2012.09.01, 01:33
Alezredes

Zsombor SzuhánszkiDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:07 | Üzenet # 464
zsomboorDTM-et és AE86-ot támogatom biggrin
Őrmester
Üzenetek: 31

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:12 | Üzenet # 465
NeuroDTM-et sose mentek Interlagosban... biggrin
Főni

Pesti GyulaDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:14 | Üzenet # 466
gyuszi94-es DTM:)
Hadnagy

Dániel KaragityDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:33 | Üzenet # 467
KaraDani
Quote (Neuro)
DTM-et sose mentek Interlagosban...

Nem is állította senki tongue
Csíter

György KocsisDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:40 | Üzenet # 468
GyuracellLehetne Rallycross biggrin
Festőművész
Üzenetek: 132

Pesti GyulaDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:50 | Üzenet # 469
gyusziNem hülyeség amit Gyuracell mond,én is szeretem a rallycrosst biggrin
Vagy ami még jobb,autocross!

Az üzenetet módosította gyuszi - Szombat, 2012.09.01, 13:53
Hadnagy

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.09.01, 13:56 | Üzenet # 470
NeuroMondjuk valami lada rally vagy hill climb stage-et én is megnéznék... legutoljára még botszekiztem a VFTS-sel... xD
Főni

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.09.01, 15:56 | Üzenet # 471
NeuroValaki jönne 500km nordschleife versenyre? 29-én. Egyéni, nincs pilótacsere, közvetíti az OSTV. Még 1 szabad hely van.
Főni

György KocsisDátum: Szombat, 2012.09.01, 16:06 | Üzenet # 472
GyuracellAkár biggrin
Festőművész

Pesti GyulaDátum: Vasárnap, 2012.09.02, 19:46 | Üzenet # 473
gyusziDani,bocs a második futamért sad
Hadnagy

Dániel KaragityDátum: Vasárnap, 2012.09.02, 19:52 | Üzenet # 474
KaraDaniGyuszi, semmi gond, megesik. Kár érte, de majd legközelebb jót csatázunk biggrin
Csíter

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2012.09.03, 02:19 | Üzenet # 475
KaraDaniEgy kis érdekesség biggrin A T1-T2-k elég durvák, hányszor mentünk egymás mellett vakon. És hozzáteszem ennél kisebb látószögű beállítással megyünk. A felvételek 60 as FOV-val készültek, én 50-el Neuro 40-el megy.
Csíter

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2012.09.03, 04:24 | Üzenet # 476
KaraDaniKár, hogy nem leszek itthon a következőn, pedig már megvan a tökéletes technika cool
Csíter

György KocsisDátum: Hétfő, 2012.09.03, 14:08 | Üzenet # 477
Gyuracell
Quote (KaraDani)
A felvételek 60 as FOV-val készültek, én 50-el Neuro 40-el megy.

Én meg mocitetőről... biggrin
Festőművész

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.09.03, 21:24 | Üzenet # 478
NeuroNa... akkor lássuk a sűrűjét. Sokat agyaltam rajta, hogy címlap legyen, blog legyen vagy mi a rák legyen belőle, de egyszerűen ideírom a fórumba végül. Mindenki annyit vesz magára ebből, amennyit úgy érez, hogy kell, a többiek pedig figyeljenek, hogy ne essenek ilyen hibákba.

A legelső és legfontosabb:

A szabályzatot bővíteni fogom azzal a résszel, hogy amennyiben két futamos versenynapról beszélünk, úgy az incidenseket tilos szóvátenni a két verseny közötti bemelegítő, pihenő szakaszban. Pont senki nem kíváncsi mások szócsatájára (legalábbis gyanítom nem vagyok ezzel egyedül) és ők is jobban teszik, ha koncentrálnak a következő versenyre, mert forró fejjel nem lehet versenyezni. Azt hiszem ezen nincs is mit tovább ragozni.

No, a többit megpróbálom időrendben, adott résznél idézni fogok a szabályzatból. Tehát.

"Amennyiben mindkét autó egyszerre (értsd: a hátrébb lévő autó orra már beért az előrébb lévő autó hátsó kerekéig) érkezik egy megfelelően széles kanyarba, úgy mindkét versenyzőnek fokozottan kell figyelnie arra, hogy az autók lehetőleg kontaktus nélkül el tudjanak fordulni egymás mellett - ez többnyire azt jelenti, hogy egyik autó sem fordulhat (nem tud) az ideális íven! Az ilyen manőverek rendkívüli odafigyelést igényelnek mindkét játékos részéről. Semmi esetre sem szabad a másik autóját kilökni, leszorítani!"

Igen, ez egy hosszú idézet, de minden benne van. Ez nem az FIA szabályzata, ez a mi szabályzatunk, ez a mérvadó minden esetben és kész, pont.
Nincs olyan, hogy aki előrébb van, az választ ívet. Az akkor van, amikor MÉG NEM értek egymás mellé az autók és/vagy olyan helyzetben, ahol nem fér el két autó (ez igen ritka, de példa: Macau hajtűkanyar). Ha már ott van, akkor igenis köteles az előrébb lévő annyi helyet hagyni, hogy a másik elfordulhasson a pályán. Nem kell a hátsónak elvennie a gázt, ez a helyzet feljogosítja arra, hogy tartsa az ívet. Az elöl lévő autó nem szent, ugyanúgy kötelessége figyelni. Ezt tessék megérteni. Ennek kapcsán ajánlom mindenki figyelmébe a tegnapi napon Dani által készített videót (vagy a replayt), ahol van egy ilyen helyzet, amikor visszaelőz engem. Tudtam, hogy beért az autó orra az enyém mellé, nem tehettem mást, nem vehettem ideális íven azt a kis ugrató kanyart, helyet kellett hagynom neki. Más esetben beraktam volna a falba vagy csak ki a fűre, ha szerensséje van vagy elveszi a gázt. DE abban a helyzetben nem tehettem meg ezt. Azért mert ott volt feketén-fehéren, onnantól nincs olyan, hogy ő vegye el és kész (persze ha nem hülye, elveszi, mert nem akar fűre/falba menni, de ilyenkor igenis VB elé lehet terjeszteni majd az ügyet).

Következő.

"Bajnoki versenyeken a fényszórót, dudát nem szabad használni olyan célból, hogy ezzel jelezzük az előttünk haladónak az előzési szándékot. Ezt csak akkor szabad megtenni, ha lekörözésről van szó és a másik azt nem veszi észre."

Úgy érzem ezen nincs sok magyaráznivaló. Ha valakit sérelem ér a pályán, a VB elé lehet terjeszteni. A pálya versenyzésre való, nem követelőzésre és nem igazságszolgáltatásra. Ha valaki gyorsabbnak érzi magát és úgy érzi, hogy szabálytalanul feltartják az nyelje le és tárja VB elé az ügyet. Igen, most nincs VB, majd az S1-ben lesz. Most csak lenyelni lehet, aztán utólag megbeszélni. A kommunikációtól viszont még nem dőlt össze a világ, sőt az tartja össze.
A fentieket pedig az, hogy ki mennyire új vagy régi tag és/vagy mennyire gyors kört ment a hotlapson ezt semmilyen tekintetben és mértékben nem befolyásolhatja!

Következő.

Nincs külön kiemelve (lesz) a szabályzatban, hogy verseny közben tilos chatelni, de ugyanúgy tilos, mint időmérésen! Ha valakinek ffb problémája van, az nem tartozik másokra* akár elment, akár visszajött.
Azt pedig különösen nehezményezem, hogy valaki úgy mutatkozik be egy újonc előtt (mert ugye ez is benne van), hogy faszozást kell látnia verseny közben. Na ebből nem szeretnék többet látni. Bármi is történik a verseny során, nyilvánvaló, hogy senki nem direkt okoz valós vagy vélt kárt a másiknak. A versenyen a chatstopért a VB automatikusan büntetést (és nem kicsit) fog osztani a bajnokságban, jelentéstől függetlenül.

* erre megoldás egy pillanatra visszalépni a garázsba (amíg a felvezető el nem kezdődik ezt akárhányszor meg lehet tenni) vagy megnyomnig a "G" betűt, mert az kapcsolja a plugineket.

Következő.

Figyeljünk oda a rajtokra. Ami a második versenyen történt, az kissé a vicc kategória. Oké, új a mod meg minden, de azért nagyon figyelmetlenre sikerült az egész.
Ha egymás melett van két autó, ne kelljen már azt nézni a mögöttük lévőnek, hogy miképp tologatják le a másikat a pályáról. Igenis tessék mindig tudni, hogy hol a másik autó. Ha nem látod a tükörben de nem látod magad előtt sem, akkor melletted van, máshol nem lehet, ez még logikus is. Ha meg melletted van, akkor nem szorongatod kifelé, mert büntetést kapsz, ha még ki is rakod.
Különösen a rajtnál iszonyúan kell figyelni, hogy mi merre hány méter, mert azonnal ott a baj. Igenis fel kell adni a helyet, ha nem vagy abban biztos, hogy nem rakod ki a fenébe a másik autót.
Ezt hívják fair playnek. Amikor nem a másik versenyét kockáztatod, hanem a sajátodat!

Jelenleg új a mod, új volt az első pálya (és új lesz a többi is a miniben) - leaglábbis TFRC-n belül - és van(nak) új emberek is. Úgy érzem kissé túl lettek itt lihegve a dolgok és nem szeretném, ha nagyobb eseményeknél meg egymás torkának ugranátok. Shit happens, ez egy nagyon jó angol szólás, pont idevág. Az egész nem vérre megy. A mini kupának gyakorlatilag semmi tétje nincsen. Nem kell egymást meggyilkolni. Tessék lehiggadni és verseny után normálisan elmezni a helyzeteket. Vagy megóvni és a VB részletesen le fogja írni, hogy mit miért és hogyan kellett volna és ki a hibás és miért.

Végezetül mindenki viselkedjen úgy, ahogy a legjobbnak látja, de senki ne várja el a másiktól azt, hogy bármikor bármilyen helyzetben ezredmásodpercek alatt mindig tökéletes döntést tudjon hozni! Mindenki hibázik néha. A problémák akkor kezdődnek, ha valaki nincs tisztában dolgokkal és/vagy nem is akar tisztába jönni. A következő versenyek után pedig remélem nem kell regényt írnom semmiről...

Ha eszembe jut még valami, akkor majd folyt. köv. Addig is ajánlom mindenki figyelmébe a VERSENYSZABÁLYZAT-ot, melynek az almenüpontjai külön dokumentumok, de ugyanúgy érvényesek. Az egyszerűbb átláthatóság kedvéért bontottam szét. Have fun!
Főni

Dániel KaragityDátum: Hétfő, 2012.09.03, 22:17 | Üzenet # 479
KaraDaniÁmen!

"persze ha nem hülye, elveszi..."
Ez viszont úgy hangzik mintha lehülyéztél volna, szóval kabbe tongue
Csíter

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.09.03, 23:50 | Üzenet # 480
Neuro
Quote (KaraDani)
Ez viszont úgy hangzik mintha lehülyéztél volna

"Mindenki annyit vesz magára ebből, amennyit úgy érez"
wink
Főni

Pesti GyulaDátum: Kedd, 2012.09.04, 20:29 | Üzenet # 481
gyusziHát én is "úgy"érzek egy kicsit smile
Hadnagy

Szabó ZoltánDátum: Kedd, 2012.09.04, 20:59 | Üzenet # 482
huntertaylorSziasztok!

Kicsit más téma. Van egy FIAT Bravo HGT modellem, hivatalos, CAD modell alapján, 3DStudio verzió.
Belseje nincs sajna. Mennyi melóba telne ezt "útra"tenni? :/

Hozzáadva (2012-09-04, 19:59)
---------------------------------------------

Csak, hogy mindenkinek tiszta legyen 150Le, 2liter, 5henger, Front hajtás.
Ez a citrom egy nagyon szép példány, vannak elég csúnyán tuningolt gépek is.
Illetve az 1600ccm-essel van egy kevés közös életünk eddig, és még remélem lesz is, szal akár valós adatokkal is tudok segíteni ha kell wink

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11694081_872843489418027_1522290636553397876_n.jpg?oh=af21910f811cbe691d97077651b26d61&oe=56166E84[/img]
Hadnagy
Üzenetek: 51

Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.09.04, 21:05 | Üzenet # 483
NeuroMagam részéről modellezéshez nem értek fronthajtással meg nem vagyok hajlandó foglalkozni.
Főni

György KocsisDátum: Kedd, 2012.09.04, 22:15 | Üzenet # 484
GyuracellHát nem hinném, hogy sok esély lenne az "út"-ra kerülésére. Mivel nem játékhoz készült a modell így azt se lenne egyszerű konvertálni pláne, hogy nincs beltér. Szvsz itt sokkal több macera lenne maga a modell, még ha csak egy Stilo (mert az viszont létezik...) belső menne is bele, mint a fizika elkészítése. Persze ettől még kérdezz körbe egy-két helyen hátha valaki rendelkezik az ehhez kellő tudással és szívesen segít.
Amúgy pár éve volt egy teljesen ugyan ilyen kérés rF Centralon
Festőművész

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.09.10, 12:13 | Üzenet # 485
Neuro
Quote (Wolf)
Én nem feltétlenül óvni szeretnék csak felhívnám a figyelmet arra, hogy ha valakit leelőznek akkor féktávon lehetőleg ne szálljon bele a másikba. 2 ilyen eset is volt ellenem.

A kis kupában nincs versenybíróság, a baleseteket itt lehet megbeszélni. A VB topic kizárólag "éles" óvásokra (és csak arra) való.
Főni

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.09.10, 21:08 | Üzenet # 486
NeuroNnnnnnna... akkor a kisregény reloaded. biggrin

Mindjárt kezdjük is azzal, ami a címlapon virít. Sajnos a tegnapi verseny után azt kell mondanom, hogy nem lesz több közönségszavazás (engedjük-e indulni) és jószívű hozzáállás a témát illetően. Egész egyszerűen nem engedhető meg, hogy szimulátorozás címen több esetben is bombázások történjenek egy versenyen. Nyilvánvaló, hogy nem szándékosság áll a dolog mögött, én ezt soha senkiről nem feltételezem. De vannak dolgok, amikhez másképp kell hozzáállni. Indul a nagy és viszonylag komoly bajnokság, ott már ez kifejezetten égő volna, tekintve, hogy én a ligát mindenhol úgy népszerűsítem, hogy hú micsoda fair play és összeszokott társaság van itt. Ennek pedig nyilvánvaló alapfeltétele az, hogy készülünk, mese nincs. Felkészülés nélkül nem valósulhatott volna meg az a videó sem, amit Dani készített az első versenyről. Senki nem olyan atomprofi, hogy képes legyen élből arra, amit ott műveltunk hárman.

Még anno a phwtcc-ben botrány is volt ebből, hogy minek van egyáltalán kötelező kör, meg fujfuj csak ki akarjuk zárni az embereket, akiknek nincs idejük. Azért, mert a szimulátorozás nem szimplán játék. Lehet, hogy valaki úgy tekint rá, de már a nevében is benne van, hogy itt azért komolyabb dolgokról van szó. Akkor pedig szánja már rá az ember a napi 20 percet. Úgyhogy én a magam részéről elvárom, hogy mindenki így álljon hozzá egy kicsit, mert az nem total fun, amikor szétbombáznak (nem azt mondom, ha hibázik valaki, megesik, de vannak egyértelműen megállapítható okok). Másfelől nincs és nem is lesz 107 meg egyéb százalékos szabály, így senkitől nem veszem el a lehetőséget az indulástól.

Előzések... mielőtt valaki előz, legyen kedves lessen abba az irányba egy pillanatra, amerre kerülni szándékozik a másikat, mert lehet, hogy éppen ott van valaki. Ha ez elmarad, akkor egyenes ági következménye a dolgonak az, hogy mindkettő megy a levesbe.
Másfelől lehetőleg ott próbálkozzunk előzni, ahol értelme is van. Továbbgondolva, úgy lépjünk egyet, hogy tudjuk előre a következő lépést is. Mert rendben van, hogy be akarok menni a másik mellé, de ha a következő 50 m-en olyan féktáv jön, amit egyedül is nehéz bemenni, akkor csak kib*sztam mindkettőnkkel, mert szinte biztos, hogy annak nem lesz jó vége. Ezt se én, se Dani, se semmilyen másik páros nem tudja megcsinálni itt, ezt ki merem jelenteni.
Ez ugyanígy vonatkozik minden helyzetre, amiből reálisan nem lehet jól kijönni, hacsak nincs ordenáré nagy mázlija mindenkinek.
Ugyanígy létezik a fék is az autóban. Ha valakit kerülni kell, nem csak a kormányt rángatjuk, hanem a lehetőségek szerint fékezünk (is), ha kell. Különösen egy sikánban, ahol általában az ideális ív egyenes, így számítani kell arra, hogy az pálya ívéhez képest az ember kanyarodni fog.

Ha meg már kiraktunk valakit, legyen annyi bennünk, hogy bevárjuk. Tudom, hogy sok élvezet nincs az egyedül autózásban, de vajon a szenvedő alanyra nem vonatkozik-e ugyanez? Ez persze csak iránymutatás, nem kötelező. A büntetéseket viszont a VB ennek tekintetében fogja hozni az éles versenyeken (és azt hiszem nem tévedek, ha egy pilóta megítélése is eszerint fog alakulni - joggal). Nyilván nem lehet minden helyzetben eldönteni, hogy hibás volt-e az ember, de azért vannak egyértelmű esetek.

Rajtrács... aki nem látja hova kell felállni, az a kockába beállás idejére lépjen külső nézetre (tessék bekonfigolni), mert mindkét futamon csak azért ácsorogtunk és hűtöttük a gumikat, fékeket, mert valaki nem állt fel rendesen. Azt gondolom, hogy ez nem teljesíthetetlen dolog... nem mellesleg a játék szól amiatt, ha nem álltál fel jól, csak ugye nem kellene kikapcsolni a rendszerüzenetek megjelenítését (kinek nem inge). Ezen kívül jó lenne figyelni arra is, ha már lejárt az időmérés session, mert úgyse tudod befejezni a gyorskört, előbb vált a szerver, max. húzod feleslegesen az időt. A hud is mutatja, meg a bal felső sarokban is megjelenik a kockás zászló, hogy végeeee!

Ami a rajtot illeti, az S1-ben nem lesz teljes mezőny fordítás, úgyhogy remélhetőleg kevésbé lesznek problémásak, különösen a második versenyek rajtjai. A szélárnyék és a nem kellően bemelegített fékek/gumik igen kedves meglepetéseket tudnak okozni, de úgy láttam ezt most se sokan vették figyelembe egyik esetben sem. Pedig nem ártana észrevenni, hogy a versenyeket nem az első kanyarban/féktávon szokás megnyerni, különösen igaz lesz ez a pro futamokra, ahol kötelező kiállás és nagy táv lesz.

Ennyi vótam. biggrin
Főni

Farkas ZsoltDátum: Kedd, 2012.09.11, 13:09 | Üzenet # 487
WolfSziasztok.

Lenne egy felvetésem hátha valaki megszán.
Nem lehetne esetleg olyat csinálni, hogy aki nem igazán boldogul a beállításokkal (pl: jó magam) annak valamilyen formában segítene az akinek ez nem jelent problémát. Talán akkor még a bajnokságok is izgalmasabbak lehetnének (részemre biztosan). Elolvastam már jó pár írást és még most sem igazán bírok a beállításokkal. wink cry
Vezér-őrnagy
Üzenetek: 438

György KocsisDátum: Kedd, 2012.09.11, 17:20 | Üzenet # 488
GyuracellSzerintem, bármelyik tapasztaltabb tag fog neked segíteni szerveren, szóval kérdezz bátran smile
Ha az én szerényke tudásom is elég akkor olyan 7 felé fent leszek.
Festőművész

Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.09.11, 17:48 | Üzenet # 489
NeuroÉn szívesen segítek, de csak így szimplán leírni a fórumba nem sok haszna van (meg amúgy már ezt elég részletesen megtettem, lásd cikkek). Úgy érdemes nekiesni, ha elmondod mi a probléma pontosan és arra tudok tanácsot adni, hogy milyen irányba érdemes a setuppal menni, hogy azt kiküszöbölje. Ezt szerintem leginkább a segítségek részben volna érdemes, ha a TFTC-ről van szó (annak csináltam már külön témát is), hogy mindenki könnyen visszakereshesse.

Az is megoldás, ha szerveren vagyunk, mert akkor meg tudom nézni milyen setupod van pontosan, amivel nem boldogulsz. Vagy lehet, hogy nem is azzal van a baj. Én egyébként javaslom mindenkinek, hogy mindig nézze meg a köreit madártávlatból is a replayekben, mert remekül látszik, hogy hol megy az ember hülye íveket, amit nem setuppal kell korrigálni.
Főni

Szabó ZoltánDátum: Szerda, 2012.09.12, 22:30 | Üzenet # 490
huntertaylorÉn kész vagyok! smile

Rozsdás mocitető Olasz csíkok, az eredeti Martini design alapján smile HGT felirat, és Taylor logó a popsin! smile
Csatolások: 3332367.jpg(228Kb)

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11694081_872843489418027_1522290636553397876_n.jpg?oh=af21910f811cbe691d97077651b26d61&oe=56166E84[/img]
Hadnagy
Üzenetek: 51

Kiss MátéDátum: Szombat, 2012.09.15, 16:00 | Üzenet # 491
NeuroMiután jól megkérdeztem és még válaszok is jöttek, egymagam eldöntöttem, hogy a 23-i fun nap végül Bathurst 2010 és Radical SR3 lesz, mégpedig 1 futam, 1 órás időtartammal. biggrin
Mivel a kocsiban kicsi a tank, így szerephez jut majd a boxolás is.
A modra azért esett a választásom, mert viszonylag könnyű, illetve az autók egyformák (mivel csak egyféle van) és a minőségre nem lehet panasz (valami konvert ez is). Bathurst 2010-es változata pedig most jelent meg és kipróbálva mondhatom, hogy ez is szép munka. wink
Főni

György KocsisDátum: Szombat, 2012.09.15, 16:56 | Üzenet # 492
Gyuracellyahoo
Festőművész

Barnabás GáncsDátum: Hétfő, 2012.09.17, 17:02 | Üzenet # 493
KinGBHali nálam ilyen a pálya.
Valami megoldás?
Csatolások: 9621225.jpg(265Kb) · 3249018.jpg(270Kb)

Az üzenetet módosította KinGB - Hétfő, 2012.09.17, 17:05
Láthatlatan
Üzenetek: 52

Farkas ZsoltDátum: Szerda, 2012.09.19, 16:40 | Üzenet # 494
WolfSziasztok.

Lenne egy kérdésem hátha valaki tudja a megoldást.
A számítógépet összekötöm hdmi kábellel a tv-vel és szerintetek azt meg lehet oldani, hogy amit a gépen nézek az a számítógépre kötött hangfalnál adja a hangot és amit a tv nézek azt a tv hangszórója adja. Nem tudom, hogy értitek e, hogy mit akarok?
Vezér-őrnagy

Sándor CsihaDátum: Szerda, 2012.09.19, 17:18 | Üzenet # 495
AMD_ok
Quote (Wolf)
Lenne egy kérdésem hátha valaki tudja a megoldást.

Akkor, ha a videokártyádon van hangkártya is (jellemzően az AMD ATI kártyákon van ilyen, HD5000-es sorozattól felfelé)
Alezredes

Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.09.19, 18:57 | Üzenet # 496
Neuro
Quote (AMD_ok)
jellemzően az AMD ATI kártyákon van ilyen

nV GTX500-as sorozaton is van (alatta nem tudom).
Főni

Farkas ZsoltDátum: Szerda, 2012.09.19, 20:41 | Üzenet # 497
Wolfhd 5670 a kártya. Szájbarágósan valaki eltudja mondani.
Vezér-őrnagy

Sándor CsihaDátum: Szerda, 2012.09.19, 20:50 | Üzenet # 498
AMD_ok
Quote (Wolf)
hd 5670 a kártya

Integrated HD audio controller

Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI with no additional cables required

Egy 7.1 es hangkártya van eszerint a videokártyádon, ez hdmi-n keresztül hangot visz át a te esetedben a tv-re.Jobb klikk a hangerő-ikonra a jobb alsó sarokban - lejátszóeszközök. Itt pedig kiválasztod alapértelmezett eszköznek az ATI HDMI Audio eszközt (amennyiben rendesen fel lett telepítve a vidkari driver,akkor ott kell lennie), és örülsz smile
Egyszerre a kettő nem megy, tehát a 2 vagy 3 kimeneten egy időben azért nem tudsz hangot kiküldeni, legalábbis nekem nem sikerült, de sztem nem is kell (nekem is HD 5800-as kártyám van)
Alezredes

Farkas ZsoltDátum: Szerda, 2012.09.19, 20:59 | Üzenet # 499
WolfAz megvan, hogy hol kell átkapcsolni és ugye ott csak egy készüléket lehet beállítani egyszerre de Én azt akartam, hogy ha különböző dolgokat nézek a tv-n meg a gépen akkor akkor mind a kettőnél halljam a megfelelő hangot. Akkor magyarul ez nem lehetséges.
Vezér-őrnagy

Sándor CsihaDátum: Szerda, 2012.09.19, 21:15 | Üzenet # 500
AMD_okSztem nem, de hátha valami fórumon találsz rá infót, nekem ez nem ment (bár annyira nem is erőltettem)
Alezredes

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Csevegő » Általános csevegő
Oldal 10 / 32«12891011123132»
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz