Üdv, Vendég | RSS | Facebook

[ Új fórumüzenetek · Fórumtagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS · Hétfő, 2017.07.24]
Oldal 1 / 11
TFRC Fórum » TFRC általános témák » Segítségek » Segítség: TFTC
Segítség: TFTC
Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.09.05, 15:40 | Üzenet # 1
NeuroAkinek nagyon instabil az autó, annak javaslom a szárnybeállítások próbálgatását. A 2-es alap nem pont a legjobb egy kanyargós pályára az Advanced csomagban (A basic alapsetupjának megfelelője a 4-es állás). wink
Főni
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1275
Státusz: Offline

Fábián RolandDátum: Szerda, 2012.09.05, 16:36 | Üzenet # 2
00roli00Elég seggelőre autók.. biggrin
Alezredes
Csoport: Barátok
Üzenetek: 147

Kiss MátéDátum: Péntek, 2012.09.07, 19:54 | Üzenet # 3
NeuroAkinek gondja van a tükörrel, így lehet fixre állítani, hogy ne befolyásolja az üléspozíció:

A .plr fájlban a "Moving Rearview="x"" sort 0-ra kell állítani.

A TFTC kocsik tükre eléggé torzít. Ha valakit ez zavar, a játék főkönyvtárába kell tenni egy mirror.bmp fájlt, ami teljesen fehér, felbontása pedig: 2048x192 (nekem ez jött be, de lehet vele kísérletezni)
Főni

Fábián RolandDátum: Szombat, 2012.09.08, 14:31 | Üzenet # 4
00roli00Kösz.
Alezredes
Csoport: Barátok
Üzenetek: 147

Kiss MátéDátum: Hétfő, 2012.09.10, 22:43 | Üzenet # 5
NeuroBár aki nagyon olvasta a cikkeimet, az magától is megkereste, de elmondom, hogy a kerekek dőlését akár -4.5 fokig (elöl-hátul) plusz köridőt nyerve lehet használni. Nem mondom, hogy ez versenyre ideális, de kvalira mindenképpen. wink
Főni

Kiss MátéDátum: Szerda, 2012.09.12, 21:58 | Üzenet # 6
NeuroÚgy érzem nem teljesen egyértelmű vagy néhányak nem teljesen értik mit jelent az, hogy a TFTC installer az KÉT modifikációt tartalmaz. Az egyik a "sima" TFTC, a másik pedig a "TFTC Pro". A különbségek kimerülnek annyiban, hogy az egyikben van parc fermé, a másikban nincs.
Mivel két modról van szó, még ha az autók ugyanazok is, a megvásárolt gépek és upgrade-ek NEM kerülnek rá az egyik modból a másikba, tehát újra meg kell venni (persze a játék megjegyzi, tehát csak 1x), ugyanúgy, mint minden más modok esetében.
Ha valaki szerverre való csatlakozás előtt ezt nem teszi meg, de nem jó moddal indul a játék, annak nem fog működni, mert csatizáskor felismeri a játék, hogy nem jó mod van és betölti a másikat - amiben lehet, hogy nem jó az autó, de online nem lehet upgrade-et venni (ennek még utánajárok, hogy lehessen). Ezért van az, hogy megveszi valaki, aztán néz, hogy miért nem azzal megy fel a szeróra. Azért, mert nem jó modot indított.
Nyilván bajnokság előtt ezt 1-1x kell eljátszani és kész, onnantól rendben van. De ha valaki újrahúzza a játékot vagy mittudomén, akkor előjöhet. Ez nem effektív hiba, csak oda kell figyelni rá.
A jövőben érkező patchben a két mod logóját a főmenüben jobban el fogom különíteni egymástól, hátha az segít.
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.09.25, 19:44 | Üzenet # 7
NeuroSetupoláshoz írnék pár információt, amit eddig nem tettem meg nyilvánosan de úgy érzem így fair, hiszen én készítettem a modot (bár akit érdekelt, az ilyesmit megnézhette programmal, vagy a fájlokban is, ehhez már adtam elég segítséget, hogy hogyan kell).

- nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem kell befosni a gumik hőmérsékletétől annyira, mint más modokban. Legalábbis kétféleképp lehet menni: vagy vigyázol rá és akkor nem leszel olyan gyors, de konstans időket tudsz menni végig vagy nyomod neki mint az atom és az elején nagyon gyors leszel, a végén lassabb. Nyilván a versenyen épp aktuális pozíció dönti el, hogy melyik a jobb stratégia. Azt már 1x leírtam, hogy miért így készítettem el, úgyhogy még 1x nem fogom, cikkek közt megtaláljátok (modding/rf gumimodell)

- a gumik maximálisan 4.5 fok negatív dőlésig adnak pluszt kanyarban (sajna az rf elég hülyén számolja ezt, szal ha nem dől nagyot a kocsi, akkor is sokat számít), de a mini kupában szerzett tapasztalataim alapján ez versenyre nem mindig jó, ki kell tesztelni előtte. A nyomást mindenki be tudja állítani a hőfokok alapján, aki nem, az nézze meg a setup leírásaimat, benne van, egyszerű. Ideális hőmérsékletek: soft 95, medium-hard 90-90

- a szárnyak elég fontosak, az átlag túraautókhoz képest mind tapadás, mind légellenállás tekintetében

- a fék 300 és 650 fok között fog a legerősebben

- a pro csomag diffúzora akkor a leghatékonyabb, ha a kocsi eleje-hátulja egymagasságban van, tehát nem éri meg emiatt megemelni a hátulját. De amúgy eléggé érzéketlen 1-2 centis változásokra

- box: kerékcsere 10 sec (tengelyenként cseréli, de egyszerre, tehát mindig ennyi), tankolás 3 L/sec, kasztni javítás 20 sec, futómű javítás 45 sec, szárny állítás 5 sec, szárny csere 20 sec, tankolás és kerékcsere nem egyszerre történik, tehát az idők összeadódnak a boxban. A javítás viszont ezek mellett történik, tehát 65 sec javítás mellé a tankolás és a kerékcsere nem ad plusz időt

Szerintem ennél több "extra" nincs a modban. Minden más olyan, mint máshol, tehát érzésre / logika szerint állítsa mindenki, illetve gyakoroljon sokat, mert még mindig az "új" státuszban vagyunk, saját magamat leszámítva. Ha lenne még ilyen jellegű dolgokkal kapcsolatos kérdés, nyugodtan írjátok ide.
Főni

Kiss MátéDátum: Kedd, 2012.09.25, 20:15 | Üzenet # 8
NeuroJa és ami szerintem ideális a kormánybeállításokat illetően:

- 900-as kormányszög (már akinek van)
- ehhez pedig 30-as kormányzár
- és a mellékelt leo ffb preset használata a leo ffb pluginnel

Mielőtt valaki megint félreérti és offhegyek jelennek meg: ez CSAK a TFTC-re vonatkozó ajánlott beállítás a magam részéről és nem "kinek milyen kormánya van" jellegű kérdőív kitöltésére való felhívás! biggrin
Főni

TFRC Fórum » TFRC általános témák » Segítségek » Segítség: TFTC
Oldal 1 / 11
Keresés:

Ma itt jártak
Regisztrált
Copyright MyCorp © 2017 | Honlapszerkesztő - uCoz